Michał Bożek – uczeń klasy II P Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim – został laureatem XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny” w kategorii klas drugich szkół ponadpodstawowych.
2020-02-14 20:3426 lutego odbył się I etap konkursu „Wybieram Wybory", organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Jak informuje PKW do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 7 tys. uczniów z 671 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.
2019-02-27 21:47W finale tegorocznego Pojedynku na Słowa zmierzyli się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. Poziom był niezwykle wyrównany, jednak to Wodzisławska szkoła wygrała główną nagrodę! Jakby tego było mało, uczennica z Wodzisławia została wyróżniona jako najlepsza wokalistka konkursu!
2019-01-24 12:41Raper i podróżnik poprowadzili spotkanie profilaktyczne w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Tematem przewodnim były uzależnienia.
2018-12-10 12:339 listopada Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim zorganizował uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w ubiegłych latach akademia miała formę Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.
2018-11-19 14:42Podobnie jak w ubiegłych latach, jesienią uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odwiedzili szkołę partnerską Wilhelm-Maybach-Schule w Heilbronn (Niemcy). Młodzież integrowała się z rówieśnikami zza zachodniej granicy i poznała tamtejsze życie codzienne.
2018-11-09 13:45Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim pozyskało ponad 1,8 mln zł na kursy, praktyki i staże zawodowe oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Niebawem ruszy nabór do projektu.
2018-09-04 14:02Zawodnicy Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego zdobyli srebro na Wojewódzkiej Licealiadzie. Nasi piłkarze strzelili aż 9 bramek w 2 meczach.
2018-06-15 13:37Tegoroczna Olimpiada Wiedzy Technicznej dobiegła końca. Ponad 7,5 tysiąca uczniów z całej Polski zmierzyło się z technicznymi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów konkursu. W pierwszej dziesiątce uplasował się uczeń ZST w Wodzisławiu Śląskim.
2018-06-02 11:56640 głosów - tyle wystarczyło, by wygrać konkurs na najlepszy film promujący szkołę powiatu wodzisławskiego. Rywalizację wygrało PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim.
2018-05-30 12:07Pożar w Turzy Śląskiej. Przy Bogumińskiej palił się budynek
6710Miesiąc do Wigilii. Na rynku stanęła choinka!
6138Już wkrótce pociągi odjadą z przystanku "Wodzisław Śląski Centrum". Znamy datę otwarcia peronu!
4887Zaginiona 17-latka odnaleziona!
4587Jest pozwolenie na budowę. Mamy wizualizację kompleksu sportowego w Radlinie [ZDJĘCIA]
4283Zmiana klimatu w Wodzisławiu. Miasto przygotowuje się do złożenia wniosku
2CHARLIE i BRAVO - stopnie alarmowe znów przedłużone
1Arcybiskup zdecydował. Z okazji Barbórki i Andrzejek w piątek dyspensa
1Nadeszły mrozy. Pamiętajmy o bezdomnych
1Sejm przyjął, prezydent podpisał. Wiadomo, co z niedzielami handlowymi w grudniu
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert