zamknij

Wideo

Dziękuję, nie słodzę. Krzysztof Dybiec (odc.8)

Krzysztof Dybiec - przedsiębiorca i prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim jest gościem programu "Dziękuję, nie słodzę". W programie padły pytania m.in o skuteczność uchwały antysmogowej oraz o zakazie handlu w niedzielę. Jesteście ciekawi odpowiedzi Krzysztofa Dybca? Koniecznie zobaczcie najnowsze wydanie!

Jeśli podobał wam się program, a chcecie być na bieżąco z naszymi produkcjami wideo, kliknijcie w subskrypcję: http://bit.ly/2mW887u

2017-11-27 Autor: Adam Gottscholl, Tomasz Raudner
Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 34

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~mwh 2017-11-27 19:29:11

  Co do smogu, można się zgodzić z p. Dybcem. Jednak w koło jego sklepu jest sporo mocno kopcących choćby piszą na innym portalu o Cechu Rzemiosł, ale jest wielu wielu innych obok, więc to walka z wiatrakami, a kontroli jest za mało. Sprawa handlu pełna zgoda. Sprawa firm w Wodzisławiu - uważam, że miasto to nie wieś i musi mieć jeden duży zakład przemysłowy - może nie na tysiące miejsc pracy ale na kilkaset tak. Wodzisław nie ma takiego zakładu, który byłby motorem napędowym, możliwy byłby też mecenat tego zakładu nad sportem i kulturą. Więc Pan Krzysztof powinien jednak nieco zmienić pogląd i szukać takiej firmy aby w Wodzisławiu zainwestowała. Kadencyjność również jest dobra w każdej demokracji, ponieważ nie tworzy zbytnio koterii i "prywatnego folwarku". Pan Dybiec twierdzi, że jest demokratą, wiec liczę, że kosztem jednak tego człowieka na stanowisku, przekona się do zasady, że kadencyjność to podstawa demokracji, a nie dożywotność stanowiska.

  9 5
 • ~Don C. 2017-11-27 21:55:58

  Wreszcie mnie kurwus oświeciło dlaczego w W Sl. nic ciekawego nie powstaje i nigdy nie powstanie. Oto właśnie prezes Nowośmiesznej czyli jedna z osób co z tylnego siedzenia trzęsie miastem oznajmiła co następuje. Po prostu po wysłuchaniu tego rozje* mi pejsy!
  Czyli skoro w Rybolu jest kino to w W Sl (wręcz) nie powinno powstać skoro w Gorzycach jest park wodny to po co w W Sl. ? Itd. itp.... Tylko w takim razie pytanie skoro w sąsiednich miejscowościach są parki zabaw to po co było robic kolejny za blisko 30 mln w W Sl??? Po co ci chłopie zozolandia jak każda mieścina ma kilka takich?????????? Się nie dziwcie inwestorom skoro takie persony decydują o mieście !

  74 5
 • ~Pati_ 2017-11-27 22:37:03

  Nic tylko czekac az Amadeusa zlikwiduja bo w Rybniku tez podobno jest hotel. Zal PL.

  21 5
 • ~Dr Svevo 2017-11-27 22:56:28

  Według Imć Dybca w galeriach każdy dopłaca do interesu widocznie dlatego powstają jedna po drugiej. Ktoś kto patrzy na miasto przez pryzmat własnego interesu wogole nle powinien się wypowiadać!Prywata nic więcej ! Imć Dybiec kup Waść lepiej znicze pod kolejny protest przed sądem!

  70 5
 • ~cyklista 2017-11-28 10:26:55

  Wysluchalem wywiadu - rzeczowe podejscie do tematu i logiczna diagnoza naszego rynku warta przemyslenia i dyskusji. Wieczni malkontenci jak zawsze oplują wszystko i wszystkich bo to jedyna rzecz, ktora im wychodzi.

  6 50
 • ~Dyplomata 2017-11-28 10:31:15

  DonC , Pati rozumiem, że można czytać bez zrozumienia ale oglądać i słuchać ? Mowa tu chyba o inwestycjach samorządowych typu Aquapark czy hala sportowa ( my mieszkańcy płacimy za utrzymanie takich obiektów) a reszta to komercja. Jak komuś się opłaca otwierać biznes, kino, sklep w galerii itp to OTWIERA , wolny rynek. Chyba nigdy nie prowadziliście żadnego biznesu. I chyba DonC przeceniasz Dybca jako personę decydującą w mieście. Działa z przedsiębiorcami i to wszystko.

  6 13
 • ~wodzislawianin1 2017-11-28 12:15:54

  oczywiście, że duży zakład pracy jest w Wodzisławiu Śląskim potrzebny!!! Tutaj gdziekolwiek nie pójdziesz to bida nie ma kasy. Nie ma sponsora, nikt ci nic nie da, ani na sport, ani na ochronę zdrowia czy cokolwiek innego. Bieda z nędzą przez Wodzisław Śląski pędzą. W Rybniku są zakłady które wspierają działalność w swoim mieście, w Wodzisławiu Śląskim nie ma ani jednego, bo właściciele tych małych i średnich firm o których mówi Krzysztof Dybiec albo są za biedni ale za chytrzy. Brak u nas zakładu takiego na 1000 pracowników, rozpoznawalnego, dającego miejscowości prestiż i ruch na ulicach, a nie wymarłe po 15.00 miasto.

  16 3
 • ~cyklista 2017-11-28 14:21:59

  wodzislawianin1 - poki co jest wolny rynek wiec nic nie stoi na przeszkodzie bys zalozyl w Wodzislawiu taka firme na 1tys osob a ja Ci zycze nawet na wiecej osob.

  4 14
 • ~wodzislawianin1 2017-11-28 14:53:01

  @cyklista za dużo jeździsz na rowerze i smog Ci szkodzi chyba, bo już nie myślisz logicznie i firmy nam zakładać na 1000 osób karzesz. Problem w tym mój drogi, że taką dużą firmę powinni do Wodzisławia ściągnąć władze miasta, do SSE lub na inne tereny inwestycyjne. Nawet zapowiadana fabryka Prevac nie powstała więc o czym tu mówić? Nieudolność władz miasta i Izby Gospodarczej jest właśnie w taki sposób obracana w drugą stronę jak przysłowiowy kot i stara nam się wmówić, że stolica 160 000 powiatu może mieć tylko małe i średnie firmy. Ot istną wieś nam chcą zrobić, a klakierzy Kiecy i Nowoczesnej jak Ty nawdychali się dymu i piszą głupoty o tym aby samemu firmę tworzyć. O NIE MÓJ DROGI. Ściągnięcie tutaj dużej firmy to ZADANIE MIASTA i Izby Gospodarczej, a nie ściemy o małych jednoosobowych firmach. Takie działają w każdej wsi zabitej dechami.

  18 3
 • ~Don C. 2017-11-28 14:54:27

  Ok.Posłuchałem jeszcze raz i wynika z tego że park wodny jest w Gorzycach więc po co w W Sl? Ok. Tylko po co reanimowano trupa o nazwie Manta? Mało to konsekwentne jest. Skoro hale widowiskowe ma każda mieścina to po (dowolne wstawić) hala widowiskowa w W Sl.? Tylko po co władze miasta wchodzą w 4 litery pedagogom i stawiają im przerośnięte hale przy szkołach za grube miliony. Do tego nie trzeba dopłacać??? Po co remontowano WCK skoro każdy może se kurde do Radlina czy Rydułtów pojechać do domów kultury. A po to żebyście mogli robić tam imprezy jak ta utajniona ostatnio!Ot takie wiejskie wasze rozumowanie urzędniczo-pedagogicznej kasty posiłkowanej członkami SNW i elitą z ul. Zamkowej.Liczy się tylko co wam pasuje a reszta to niech se jeździ do Gorzyc albo Jastrzębia jak im co nie pasuje.

  19 3
 • ~Dr Svevo 2017-11-28 17:47:36

  Dokładnie - wodzislawianin1- o inwestorów ma zabiegać UM ! Obojętnie czy będą klęczeć pod firmami czy też użyją uroku osobistego! Obojętnie czy chodzi o inwestora co robi kostki brukowe czy też o multiplex. Przez ostatnie lata nie słyszałem żeby ktokolwiek z UM się wysilil w tym temacie. Ps. Cyklista-odstaw rower już czas...

  15 2
 • ~right 2017-12-21 12:09:32

  Tak na marginesie - czy na opłatku u pani poseł Glenc już pan był? Taka nowa świecka (.Nowoczesna) tradycja - nakrzyczeć, obluzgać, poleżeć na asfalcie - a potem złożyć życzenia świąteczne :)

  4 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Sonda

Czy Waszym zdaniem dobrym pomysłem jest akcja skierowana do wodzisławskich uczniów: „MAJ to miesiąc BEZ: kartkówek, sprawdzianów i jedynek”?
Oddanych głosów: 244