Od grudnia w Wodzisławiu mieszkają mali mieszkańcy. Są nimi wodzisławskie skrzaty. Możemy je spotkać w różnych etapach swojego życia, w piekarni, w pizzerii, w kopalni, a ostatnio nawet na farmie.
Znajdziecie je w okolicy rynku. Szukajcie uważnie!
ZobaczZabezpieczenie przyszłości swojej i bliskich czyli dziedziczenie majątku, przekazanie biznesu po przejściu na emeryturę, zbieranie dodatkowych środków po wycofaniu się z aktywności zawodowej – uregulowania tych spraw nie warto odkładać w czasie, przekonuje Wojciech Wiewiórka, doradca ubezpieczeniowy. Nasz ekspert wyjaśni dlaczego wskazane jest zajęcie się tymi sprawami już teraz i jak zrobić to najlepiej. Zapraszamy na 3 odcinek rozmowy z Wojciechem Wiewiórką
ZobaczŚrednio 500 osób w Polsce dowiaduje się każdego dnia, że ma nowotwór. Gdybyś był/była w takiej sytuacji w tej chwili - o czym byś myślał/a? Czy czekałbyś na to co i kiedy zaoferuje NFZ? Czy wolałbyś działać od razu? A gdyby terapia twojego nowotworu nie była refundowana? Nasz ekspert podpowiada co możesz zrobić żeby zapewnić sobie środki na leczenie.
W drugiej części wywiadu z Wojciechem Wiewiórką, ekspertem ds. ubezpieczeń wgłębiamy się w temat ubezpieczeń zdrowotnych. Doradca przekonuje, że polisa gwarantuje najszybszy dostęp do środków na terapię. Zapraszamy też do kontaktu z ekspertem: https://www.wojciechwiewiorka.pl/
ZobaczCo się liczy w przypadku wystąpienia poważnego schorzenia, np. nowotworu? Czas i dostęp do specjalistów. Czy opieka państwowa nam to gwarantuje? - stawia pytanie Wojciech Wiewiórka, doradca ubezpieczeniowy, z którym ŚląskiBiznes.pl w trakcie trzech wywiadów postara się wyjaśnić zasadność dodatkowego ubezpieczania się i wskazać korzyści z tego płynące.
ZobaczCzołowy producent betonu w regionie – firma TomeX z Jankowic świętuje swoje 25-lecie.
Zobacz"Donosicielstwo czy troska?" to tytuł reportażu o akcji Karny Kopciuch przygotowanego przez redakcję portalu SmogLab.
ZobaczSuche morsowanie „z głową” jest bezpiecznie. Udowadnia to grupa zapaleńców z naszego regionu, którzy w skąpym odzieniu weszli na hałdę Szarlota. Czytaj więcej na: https://www.tuwodzislaw.pl/fotogaleria,w-batkach-zdobyli-szarlote-tego-jeszcze-nie-grali,fot13-2-3006-15.html
ZobaczTrzy oznakowane radiowozy z napędem hybrydowym toyota corolla trafią do komendy policji w Wodzisławiu Śląskim. Zastąpią wysłużone już kie ceed, które do tej pory użytkowali policjanci.
ZobaczPrezentujemy Wam krótką kronikę pandemii. Jej głównymi bohaterami są pracownicy wodzisławskiego szpitala, którzy codziennie zmagają się z niebezpieczeństwem choroby i cierpieniem chorych.
ZobaczPo zdjęciu środkowej części "starego wiaduktu" prowadzone były prace związane z budową murów oporowych (z jednej i drugiej strony) . Tak jak pisaliśmy - to ogromnie czasochłonna czynność, bo wymaga odpowiedniego utwardzenia gruntu i - niestety - może być wykonywana tylko wtedy, gdy... nie pada. Wszystko po to aby nowy obiekt był stabilny i maksymalnie bezpieczny. Powstały już fundamenty pod nową "część środkową" wiaduktu oraz wsporniki pod przyszłe chodniki. Tak wyglądało ostatnie wylewanie betonu pod nową część:
ZobaczNajwiększe problemy i powody opóźnień chyba już za nami - taki wniosek płynie z obserwacji kolejnych posunięć w realizacji inwestycji budowy nowego wiaduktu w Radlinie. Po udanej akcji zdejmowania belek ze środkowej części wiaduktu kontynuowane są prace związane z budową ścian oporowych z gruntu zbrojonego. To bardzo pracochłonna czynność, wymagająca bardzo dużego czasu na ustabilizowanie się gruntu. Tak, aby nowy wiadukt mógł być w pełni bezpieczny.
Przypomnijmy: firma wykonująca zadanie najpierw zaczęła budowę ścian oporowych z gruntu zbrojonego z obydwu stron przyszłego wiaduktu (od strony boiska i od strony wjazdu z ul. Rybnickiej). Po ustabilizowaniu się gruntu na nową, świeżo wybudowaną część wjechał ciężki sprzęt, by móc zdemontować pozostałość na środku dawnego wiaduktu. Teraz prace z bocznymi ścianami są kontynuowane, tak aby móc połączyć powstałe elementy.
Nowy wiadukt będzie się znacząco różnił od swego poprzednika. Stary, trójprzęsłowy obiekt zastąpiony zostanie obiektem jednoprzęsłowym o rozpiętości 17,7 m. W miejscu istniejących przęseł skrajnych zostały już wykonane wspomniane wcześniej ściany oporowe z gruntu zbrojonego. Zmianie ulegnie również standard poruszania się. Jezdnia zachowa szerokość 6 metrów. Z kolei chodniki zostaną poszerzone do 2 metrów szerokości. Po obu stronach jezdni pojawią się bariery energochłonne. Prace zakończą się prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.