Liceum Sztuk Plastycznych oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl. serdecznie zapraszają na wystawę prac dyplomowych uczniów i absolwentów "Plastyka" stworzoną z okazji 10-lecia szkoły.
Wystawę można oglądać w pomieszczeniach biblioteki do 21 lutego. Prezentowane są wybrane prace dyplomowe uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śl. z lat 2015-2021.
W ciągu minionych dziesięciu lat mury szkoły opuściło ponad 160 uczniów. Wśród nich dużą grupę stanowiła młodzież spoza powiatu wodzisławskiego, np. z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju czy Raciborza i Żor, ale też z Katowic i dalszych miast.
Co wymaga szczególnego podkreślenia, szkoła oferuje nie tylko praktyczne przygotowanie do zawodu w wielu specjalizacjach plastycznych poszukiwanych na rynku pracy (uczniowie kończą ją uzyskując tytułu technika plastyka), ale też zapewnia wysoki poziom zdawalności matury rzędu ponad 90 procent (często nawet 100%). Dzięki temu absolwenci „Plastyka” bez trudu znajdują miejsca na najlepszych uczelniach artystycznych w kraju. Bardzo wielu z nich kończąc edukację na poziomie średnim zakłada też własne firmy, które z powodzeniem utrzymują się na rynku.
Z okazji dziesięciolecia społeczność szkoły postanowiła nie tylko zorganizować wystawę, ale również wybrać swojego patrona. W głosowaniu uczniów i nauczycieli wybrana została Olga Boznańska. Do nadania szkole imienia niezbędna jest decyzja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano już podczas najbliższej sesji 27 stycznia.
Tym, którzy chcieliby zobaczyć wystawę, lecz z różnych względów tego nie mogą uczynić przedstawiamy wirtualną wystawę, której autorką jest pani Małgorzata Bednarczuk-Bukowska.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nowa sala w ZSP. To hołd dla Tischnera i Boznańskiej
+3 / -4Warsztaty wielkanocne w Olzie
+0 / -1Eko Maluszki w Gorzycach
+0 / -1Warsztaty krok po kroku - Decoupage dla dzieci, wielkanocne ozdoby, wianki oraz jajka
+0 / -11. miejsce Teatru Szydełko z WCK na festiwalu „Kreatywna Scena Dzieci”
+0 / -2Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert