Wiadomości

12 sportowców z Wodzisławia dostało stypendia

2019-09-23, Autor: AM

12 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego otrzymało nagrody i stypendia ufundowane przez prezydenta miasta za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie.

Po zapoznaniu się z opinią Rady Sportu Wodzisławia Śląskiego prezydent miasta Mieczysław Kieca podjął decyzję przekazaniu stypendiów 12 osobom.

Agata Warło zdobyła złoty medal w sprincie techniką klasyczną na Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców Slavic – Cup. W biegach na dystansie 10 km techniką łyżwowa również zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski. Ponadto zawodniczka z Wodzisławia Śląskiego sięgnęła po brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów na tym samym dystansie. Otrzymała za swoje osiągnięcia 2100 zł.

Fabian Suchodolski zdobył złoty medal w zawodach biathlonowych w Chorzowie. Nagrodzony 2100 zł.

Oliwier Mutwil gra w UKS Diament Jedynka Wodzisław Śląski, był też zwycięzcą w ''Błękitna Wstęga Balatonu w Wodzisławiu 2017''. Otrzymał 1800 zł.

Dawid Kufieta był między innymi jednym ze zwycięzców 26 edycja Biegu Gazety Wodzisławskiej. Otrzymał za swoje osiągnięcia 2100 zł.

Katarzyna Kelner  jest zawodniczką KS SWD Wodzisław Śląski. Otrzymała 1500 zł.

Lidia Grzonka jest zawodniczką KS SWD Wodzisław Śląski. Otrzymała 1500 zł.

Agnieszka Szymiczek jest zawodniczką KS SWD Wodzisław Śląski. Otrzymała 1500 zł.

Katia Skupień jest zawodniczką KS SWD Wodzisław Śląski powołane została do Reprezentacji Polski U15. Otrzymała 1800 zł.

Patrycja Wołczyk jest zawodniczką KS SWD Wodzisław Śląski. Otrzymała 1500 zł.

Roksana Gulec jest zawodniczką KS SWD Wodzisław Śląski. Otrzymała 1500 zł.

Daria Mandrela jest zawodniczką KS SWD Wodzisław Śląski. Otrzymała 1500 zł.

Kacper Brzóska to młody biathlonista, zawodnik UKS Strzał Wodzisław. Został powołany do reprezentowania Polski w międzynarodowych zawodach "Nadzieje Olimpijskie". Otrzymał 1500 zł.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 18