16-letni podopieczny Blanika blisko mistrzostwa Polski

2013-07-07, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Srebrny medal w ćwiczeniach na kółkach i brązowy w wieloboju gimnastycznym. Dawid Węglarz idzie śladami swojego trenera - Leszka Blanika. Dowiódł tego w Katowicach.

Węglarz, a także dwaj inni zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin, wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów i juniorów do lat 18 w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn.Oprócz srebra i brązu, Węglarz zajął też 4. miejsce na drążku i 6. miejsce w ćwiczeniach wolnych. Ostatecznie zakwalifikował się aż do trzech finałów.

Bartosz Czaja w wieloboju gimnastycznym uplasował się na 6. miejscu, a w ćwiczeniach na drążku na 5. Ponadto zajął 7. lokatę w ćwiczeniach na poręczach i 8. w ćwiczeniach wolnych.

Piotr Wieczorek w wieloboju gimnastycznym był 9., natomiast w finałach ćwiczeń na kółkach 5. w stawce. Ten sam zawodnik startował jeszcze na koniu z łękami (6. miejsce) i w ćwiczeniach wolnych(7. miejsce).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1