5:0. Pewne zwycięstwo Odry Wodzisław z Unią Turza Śląska

2022-07-22, Autor: KB, źródło: Odra Wodzisław

Kolejnym sparingowym rywalem Odry Wodzisław był lokalny zespół, Unia Turza Śląska. 3-ligowa drużyna nie dała szans rywalom z 4. ligi. Mecz był rozgrywany systemem 3x30 minut, a wszystkie bramki padły do 45. minuty meczu. Odra pewnie wygrała to spotkanie 5:0.

Odra Wodzisław rozbiła aż 5:0 Unię Turza Śląska w trzecim meczu kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym. Bramki dla Odry zdobyli Przemysław Szkatuła, Paweł Zdunek, Mateusz Flak, Radosław Kruppa oraz zawodnik testowany.

Spotkanie zostało rozegrane w formacie 3 razy 30 minut. W pierwszej części spotkania Odra Wodzisław wyszła swoim teoretycznie najmocniejszym ustawieniem zespołu i zdecydowanie było to widać na boisku. Piłkarze Dumy Wodzisławia w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na placu gry i dyktowali tempo gry. Już w 8. minucie spotkania do bramki trafił Przemysław Szkatuła. Kilka minut później zawodnik, który był testowany w tym meczu na pozycji napastnika podwyższył prowadzenie Odry. Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka nie mieli jednak chęci się zatrzymywać i atakowali w poszukiwaniu kolejnych bramek, co okazało się sukcesem. Kolejny do siatki trafił Mateusz Flak, którego kibice Odry mogą znać z występów w klubie w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu.

Po pierwszej części meczu Odra Wodzisław prowadziła 3:0. Na drugie trzydzieści minut szkoleniowiec Niebiesko-Czerwonych zdecydował się na przeprowadzenie zmian w składzie. Na placu gry pojawił się m.in. Paweł Zdunek, który kilka minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania ustawił piłkę przed polem karnym, by wykonać rzut wolny. Pomocnik Odry perfekcyjnie uderzył na bramkę rywala i podwyższył prowadzenie Odry. Ostatecznie wynik spotkania ustalił strzałem głową Radosław Kruppa, który trafił na 5:0. W trzeciej części meczu trener gospodarzy zdecydował się na wpuszczenie na plac gry kilku młodych oraz testowanych zawodników, ale wynik nie uległ już zmianie.

Odra Wodzisław - Unia Turza Śląska 5:0

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2