5 medali z Mistrzostw Polski dla wodzisławskich biathlonistów

28-30. 06.2017 w Zakopanem rozegrały się najważniejsze zawody sezonu Mistrzostwa Polski w biathlonie. Nie zabrakło na nich reprezentacji UKS Strzał Wodzisław.

Złoty medal Mistrzostw Polski zawisł na szyi Adama Zająca. Reprezentant UKS Strzał Wodzisław był bezkonkurencyjny w biegu sprinterskim, w biegu indywidualnym Adamowi zabrakło szczęścia na strzelnicy i mimo najlepszego biegu otarł się o podium , bo wywalczył 4 miejsce. W ostatnim dniu Mistrzostw rozegrano biegi sztafetowe w składzie Adam Zając , Sławomir Kopacz i Rafał Zając chłopcy wywalczyli zasłużony brązowy medal. W młodszej kategorii Wodzisław też ma swoich faworytów.

Młodzik młodszy Kacper Brzóska został dwukrotnym brązowym medalistom w biegu sprinterskim i w biegu indywidualnym, oraz złotym medalistom w biegu sztafetowym . Skład złotej sztafety uzupełnili; Fabian Suchodolski, oraz Dawid Kufieta. Młodzi biathloniści byli niedoścignionym celem swoich rywali. Wspaniały występ podczas startów sprinterskich Mistrzostw Polski zaliczyli Fabian Suchodolski, który zajął bardzo wysokie 4 miejsce, Paulina Nowak, która również zajęła 4 miejsce, oraz Dawid Kufieta zakończył rywalizację na 6 miejscu. Ciężka praca Wodzisławskich biathlonistów owocuje medalami i bardzo wysokimi coraz lepszymi osiągnięciami. Na wyrazy podziwu zasługują również rodzice zawodników, którzy zagrzewają do boju i kibicują wszystkim startującym.