A klasa: MKP Odra Centrum coraz bliżej zdobycia mistrzostwa

MKP Odra Centrum Wodzisław po kolejnym ligowym zwycięstwie jest o krok od zdobycia mistrzostwa. Wystarczy remis w następnej kolejce.

Piłkarze Młodzieżowego Klubu Piłkarskiego Odra Centrum pokonali w miniony weekend na własnym boisku Płomienia Ochojec 2:1 i przy jednoczesnym remisie Unii Książenice powiększyli przewagę nad wiceliderem do pięciu punktów. Oznacza to, iż zwycięstwo w następnym meczu da wodzisławianom mistrzostwo. Rywalem Odry Centrum przy ul. Bogumińskiej będzie 8 czerwca Start Mszana. W przypadku porażki Odry i zwycięstwa Unii Książenice wszystko rozstrzygnie ostatnia kolejka, w której lider podejmie właśnie drużynę z Książenic. Wtedy do wywalczenia tytułu mistrzowskiego wystarczy Odrze remis.

Spotkanie z Płomieniem Ochojec rozpoczęło się od kontrataków gości, którzy po jednym z nich zdobyli w 20. minucie pierwszą bramkę. Gospodarze odpowiedzieli w 45. minucie, a piłkę w siatce umieścił po zamieszaniu w polu karnym gości Mateusz Oczkowski. W 70. minucie Bartłomiej Socha wyprowadził zespół Odry na prowadzenie i wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.