zamknij

Wiadomości

„Superniania poprowadzi w Wodzisławiu warsztaty. Trwają zapisy

2012-09-07, Autor: igra
Do 14 września trwają zapisy na darmowe warsztaty prowadzone przez „Supernianię” Dorotę Zawadzką.

Reklama

Ponad 28 tys. zł dotacji otrzymało stowarzyszenie ,,Czyń Dobro” na rzecz niepełnosprawnych uczniów oraz absolwentów szkół i placówek specjalnych w Wodzisławiu Śląskim w ramach konkursu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w 2012 r.” ogłoszonego przez Fundację PZU. Partnerem w projekcie, w ramach którego odbędą się m.in. wykłady i warsztaty prowadzone m.in. przez „Supernianię” Dorotę Zawadzką oraz Katarzynę Bosacką, dziennikarkę „Wysokich Obcasów”, autorkę programu „Wiem, co jem” w TVN Style, jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Projekt „Dorastam, pomagam dorosnąć” skierowany jest do 40 niepełnosprawnych intelektualnie uczniów i absolwentów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. powyżej 13 roku życia, mieszkających lub uczących się na terenie powiatu wodzisławskiego, a także ich rodzin (rodziców, dziadków, rodzeństwa lub osób bliskich).

 

Jego celem jest wsparcie zorganizowanej opieki nad niepełnosprawną młodzieżą powiatu wodzisławskiego w zakresie edukacji seksualnej, zdobycia wiadomości i umiejętności na temat dojrzewania oraz ról społecznych, praw, obowiązków związanych z kobiecością i męskością.

 

Młodzież weźmie udział w warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez edukatora seksualnego oraz w wyjeździe integracyjnym do parku linowego w Ustroniu.

 

Z kolei dla rodziców przewidziano warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez edukatora seksualnego, wykład i warsztaty prowadzone przez psychologa „Supernianię” Dorotę Zawadzką, warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez lekarza i specjalistę medycyny chińskiej oraz wykład i warsztaty prowadzone przez dziennikarkę telewizyjną, autorkę wielu publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, wychowania dzieci, Katarzynę Bosacką. Z całości powstanie film, dokumentujący realizację projektu.

 

 

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach z Dorotą Zawadzką, które odbędą się 18 września o godz. 16:00 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., przy ul. Kopernika 71, lub z Katarzyną Bosacką, które odbędzie się trzy dni później, tj. 21 września (także o godz. 16:00 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., przy ul. Kopernika 71) proszone są o telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa pod nr 511058613 14 września. Udział w obu spotkaniu jest bezpłatny.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Majjo 2012-09-07
  09:21:55

  0 0

  Cóż takiego pani Zawadzka, osoba, która sama ma problemy rodzinne, może wam przekazać ciekawego? Na fali popularności TVN-owskiej ściągnie pewnie KUPĘ ludzi zatroskanych o dobre wychowanie swoich pociech. Poświęćcie ten czas swoim swoim dzieciakom, a zysk z tego będzie większy. Z reszta... spadać!

 • ~mala_lady 2012-09-07
  10:01:58

  0 0

  Mnie by tam bardziej zainteresowało spotkanie z Katarzyną Bosacką, wydaje się szczera w tym co robi i przez to jest wiarygodna.

 • ~ 2012-09-07
  10:41:28

  0 0

  Kolejny kretyński pomysł na rozwalenie kasy z podatków i doskonały sposób na zarobek dla pseudofachowców. Na protezy, na rehabilitację kasy nie ma i podobno bida aż piszczy. Rodzice chorych dzieci muszą żebrać o pieniądze, zakładać fundacje itp.itd. A tu proszę 28.000 lekką rączką na pierdoły. "Czyń dobro"? Komu? "Superniani" chyba.

 • ~pudzian28 2012-09-07
  14:20:11

  0 0

  Ciekaw jestem kto wpadł na tak durny pomysł by sprowadzać do Wodzisławia Śl., "Supernianie".......? Widać że miasto nie ma co robić z pieniędzmi...., może by tak zainwestować tą kasę np: w nową fontannę. Ta z PRL-u to straszy na rynku!!!

 • ~ 2012-09-07
  14:50:54

  0 0

  Tak w sumie to nie ma się jednak co czepiać, kasa idzie z Fundacji PZU,a nie z podatków. Ciekawe tylko czy darczyńcy wpłacający tam pieniądze mają świadomość na jakie pierdoły wydaje je Fundacja i kto tak naprawdę z tego korzysta,jakieś "gwiazdy" TVN. Kasa tak czy siak - wywalona w błoto.

 • ~ 2012-09-26
  21:59:50

  0 0

  Jesteście wredni dla ludzi, których widzicie w tv... Znacie ich osobiście? nie? To dlaczego oceniacie? Ja byłam na spotkaniu z p. Zawadzką i jestem bardzo zadowolona... I to nie przez BUM, że SUPERNIANIA z tv przyjeżdża... Opowiedziała o kilku dobrych radach, kilka historii z życia wziętych dotyczących dzieci, z którymi pracuje...
  A co do pieniędzy... Są rzeczy, że tak powiem, o WIELE WIELE gorsze i się na nie je wydaje... Także spróbujcie ocenić najpierw samych siebie, a później innych...
  Nazywanie kogoś "pseudofachowcem" jest bez sensu, kiedy się tego kogoś nie zna. Jeśli ma ktoś takie wykształcenie, wiedzę i doświadczenie powiedzmy jak wspomniana p. Dorotka Zawadzka to niech się wypowie, a nie obrażają ją tu ludzie, którzy się na takich rzeczach nie znają.
  Ja mam w domu niepełnosprawną osobę i uwierzcie z ciekawością słuchałam rad od Niani.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 68