APN Odra Wodzisław nie podtrzymała dobrej passy przy Bogumińskiej

2016-09-26, Autor: mk; źródło: Odra Wodzisław

W sobotni wieczór APN Odra Wodzisław, po dotkliwej porażce w poprzedniej kolejce z Fortecą Świerklany, chciała podtrzymać dobrą passę wygranych meczy na własnym boisku. Spotkanie z Przyszłością Rogów okazało się jednak ciężką przeprawą zakończoną wynikiem 0:2 dla gości.

Od początku spotkania dało się zauważyć, że po raz pierwszy w tym sezonie przyjdzie Odrze Wodzisław zmierzyć się z zespołem, który prowadzi otwartą grę i nie trzyma się kurczowo obrony i „murowania” bramki. Odra tym razem od początku meczu starała się zagrać dokładniej, krótkimi podaniami i szybką piłką – wykorzystując śliską murawę boiska. Mecz toczył się jednak w większości w środku pola, a zarówno akcje Odry jak i Przyszłości były skutecznie „kasowane” przez obrońców. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

Po przerwie obraz gry początkowo nie uległ zmianie, ale dała się zauważyć lekka przewaga Odry. Gdy wydawać się mogło, że kwestia przypieczętowania tej przewagi golem jest kwestią minut drużyna straciła bramkę po błędzie bramkarza.

Od tego momentu akcje nie były już takie płynne, wkradła się nerwowość, zawodnicy popełniali proste błędy. To wykorzystał zespół z Rogowa. Po zagraniu piłki w pole karne została ona wybita na przedpole do Mateusza Buki, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza Odry po raz drugi.

Do końca meczu pozostawało jeszcze sporo czasu (około 20 minut) więc trenerzy Odry dokonali sukcesywnie aż czterech zmian w składzie. To nie przyniosło jednak spodziewanych efektów.

Pierwsza porażka na własnym stadionie w tym sezonie stała się faktem. Trzeba przyznać, że rywale to bardzo doświadczony zespół, który ma w swoim składzie kilku zawodników ogranych na wyższych poziomach rozgrywkowych, co było widoczne na boisku.

Za tydzień w niedzielę APN Odra rozegra wyjazdowe spotkanie z Polonią Łaziska.

Odra Wodzisław 0:2 Przyszłość Rogów
51′ Kucharski Kamil, 59′ Buko Mateusz

Odra Wodzisław: Tomiuk Kamil – Gojny Daniel (Gać Artur), Przydatek Krzysztof (Tarka Damian), Okrutny Jonasz, Sadlak Maciej, Krzyżok Krzysztof, Sell Łukasz, Krótki Paweł /kapitan/, Sadowski Daniel (Ślesiński Arkadiusz), Górnicki Piotr, Szydlik Tomasz (Cąkała Michał)
Trener: Włoka Tomasz

Przyszłość Rogów: Jastrzębowski Beniamin – Wojtala Radosław (72′ Pietrasz Patryk), Pucka Wojciech, Szymiczek Robert /kapitan/, Szkatuła Gabriel, Janeta Arkadiusz, Sosna Mateusz (83′ Kubica Łukasz), Kucharski Kamil (87′ Rybarz Kamil), Benauer Kamil, Zychma Dawid, Buko Mateusz (75′ Juzek Dawid)
Trener: Sosna Tomasz

Żółte kartki: Sell Łukasz, Górnicki Piotr (obaj Odra) – Sosna Mateusz, Szymiczek Robert (obaj Rogów)

Sędzia: Kowalewski Grzegorz (Katowice)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0