zamknij

Wiadomości

Będzie punkt NFZ w Wodzisławiu?

2014-02-14, Autor: mk
Władze powiatu wodzisławskiego podejmują kolejną próbę uruchomienia w Wodzisławiu sekcji obsługi ubezpieczonych Narodowego Funduszu Zdrowia. Dotychczasowa lokalizacja punktu w Rybniku jest uciążliwa dla mieszkańców, szczególnie starszych i niepełnosprawnych.

Reklama

Powiat wodzisławski jest najludniejszym samorządem w subregionie zachodnim województwa śląskiego, a lokalizacja delegatury NFZ w Rybniku znacznie utrudnia załatwienie podstawowych formalności mieszkańcom, w szczególności osobom starszym i niepełnosprawnym.

 

- Starosta w imieniu zarządu powiatu poprosił szefa oddziału NFZ o przedstawienie warunków otwarcia sekcji obsługi ubezpieczonych na terenie powiatu wodzisławskiego - informuje Wojciech Raczkowski, rzecznik powiatu.

To nie pierwsza próba nakłonienia Funduszu do otwarcia swojego biura w Wodzisławiu Śl. Poprzednią władze powiatu podjęły w 2009 r., ale bez sukcesu. Jak tłumaczył wtedy przedstawiciel NFZ - kluczowy był brak finansów na ten cel. Jak będzie tym razem, czas pokaże.

 

Warto dodać, że na przestrzeni ostatnich trzech lat władze powiatu mogą pochwalić się doprowadziły utworzeniem w powiecie wodzisławskim Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Wodzisławiu Śl. (do jesieni 2011 r. mieszkańców powiatu obsługiwał Zespół w Rybniku). W ostatnim czasie udało się też uruchomić w budynku starostwa punktu paszportowego, w którym można nie tylko złożyć wniosek o wydanie dokumentu, ale też odebrać paszport.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Arteks 2014-02-14 11:42:12

  Kolejny przykład nadambicjonalnego absurdalizmu... Powiat wodzisławski ma najgorsze drogi w województwie co potwierdzą dostawcy, kurierzy, turyści i inne osoby dużo jeżdżące po regionie ale władze powiatu tym się nie zajmują. Powiat wodzisławski, a szczególnie Wodzisław i Radlin mają fatalne połączenia kolejowe - nie da się dojechać pociągiem do Katowic, na dzień jedzie kilka pociągów - tym się nie zajmują i nie lobbują w tej sprawie. Za to chcą naciągać na koszty budżet państwa aby tak naprawdę uchronić swoich mieszkańców przed wizytą raz na 5 lat w NFZ w Rybniku bo to przecież dla nich uraza jechać do stolicy subregionu... Argument o wielkości powiatu jest absurdalny bo dla mieszkańca Radlina czy Rydułtów do Rybnika jest lepszy dojazd komunikacją zbiorową i lepsze drogi niż do Wodzisławia więc przynajmniej mieszkańcom tych dwóch miasteczek w niczym by to nie pomogło... Żenada jak urzędnicy próbują lansować się próbując szastać państwowymi pieniędzmi na nikomu niepotrzebny rozwój urzędasów.

  0 15
 • ~odrok 2014-02-14 11:56:30

  Reformę trzeba zrobić powolutku, bo żaden rząd nie poradzi sobie z tą armią związkowców , głodujących, pikietujących itd. I w gruncie rzeczy ci ludzie mają rację, jak się przyjmowali do pracy ileś lat temu to wiedzieli co dostaną i kiedy dostaną. Zabierając im to, rząd postąpiłby niesprawiedliwie. Zasad nie zmienia się w trakcie gry. Jedyny skuteczny sposób wg mnie, to ogłoszenie, że od następnego roku nowoprzyjęci na kopalnie nie będą mieć już przywilejów. I tyle. Emeryci i ci co pracują nie będą protestować bo nikt im nic nie zabiera.

  2 0
 • ~Don C. 2014-02-14 12:34:29

  @odrok -wszystko fajnie tylko coś ci przeskoczyło ;-) @Arteks-z tego co wiem to stolicą kraju jest Warszawa a województwa Katowice.Potem są powiaty i stąd też nie ma czegoś takiego jak stolica subregionu no chyba że ...samozwańcza.Równie dobrze Arteks możesz się ogłosić królem internetu ;-) Kolejny mit to dobre rybnickie drogi-no coment. Co do starostwa to ostatnio pozytywnie zaskoczyło załatwiając biuro paszportowe itp.Widać że świadomość nieco wzrosła i ludzie z byle pierdołami nie będą musieli jeździć do SR przy tym tracąc pieniądze na paliwo i drogie parkingi o nerwach na wadliwych sygnalizacjach świetlnych nie wspominając.

  18 0
 • ~ 2014-02-14 16:34:25

  Emeryci i renciści potrafią godzinami stać pod klatkami bloków i obgadywać sąsiadów, godzinami sterczeć na poduszce w oknie czy bić się o pomarańcze w biedronce ale 25 minutowa podróż do Rybnika to już wyzwanie na miarę Mount Everestu. Z całym szacunkiem, ale trochę realizmu. Rybnik to nie Katowice, nie trzeba sobie przez niego planować całego dnia bo leży rzut kamieniem od Wodzisławia. Poza tym po co komu punkt w którym nic nie będzie można załatwić bo za każdym razem będzie się słyszało, że takie rzeczy tylko w delegaturze czy oddziale wojewódzkim.

  0 3
 • ~Don C. 2014-02-14 21:25:39

  @Piotrek-wiadomo że Rybnik to nie Katowice czy Gliwice natomiast pytanie jest następujące -dlaczego tak duży powiat jak powiat wodzisławski blisko 160 tys. mieszkańców (jeden z największych w Polsce) nie ma mieć takiego punktu?Dla porównania pow.Raciborski ma 111 tys. a pow. Żorski 62 tys. Ps. i serio emeryci biją się o pomarańcze w Biedronce? Nie pomyliło ci się to z latami 80 zeszłego stulecia?

  10 0
 • ~Maja 2014-02-15 10:37:48

  Duży plus dla powiatu, jeśli sprawę załatwią do końca. Ten punkt jest tu bardzo potrzebny, bo jeśli komuś się wydaje( do Ciebie Arteks) że jakąś wielką przyjemnością jest jeżdżenie do Rybnika za byle bzdurą to się grubo myli.

  8 0
 • ~Arteks 2014-02-15 19:26:32

  @Don C. - odpowiedź na twoje pytanie z twojego postu jest bardzo prosta. Z Pszowa, Rydułtów czy Radlina dojazd do Rybnika jest na tym samym poziomie jak do Wodzisławia więc szermowanie tymi danymi ludnościowymi powiatu nie ma żadnego sensu... Nawet władze zwykłego Merkurego o tym wiedziały (mimo że mhl zachęcał ich do inwestycji w Wodzisławiu). Drogi w Rybniku przeszły i przechodzą taką metamorfozę, że pod kątem jakości czuję się tutaj Europę. W powiecie wodzisławskim wręcz przeciwnie - drogi są tak samo fatalne jak w całej Polsce 15 lat temu. I wasz powiat stoi w miejscu. Jak widzisz Donie C. - władze powiatu nie mogą dogadać się z miastem odnośnie remontów bo pieniędzy na to jest tyle co kot napłakał, a drogi do remontu praktycznie wszystkie poza DK78. Szczerze? Współczucie dla kierowców z powiatu wodzisławskiego bo perspektyw na jakąś poprawę za wielkich nie ma. Ostatnio jechałem drogą z Gorzyc do Mszany - porażka, a także z Wodzisławia do Jastrzębia - kompletna Ukraina!!! ;) To samo w rejonie Zawady czy Rydułtów gdzie mam kilku znajomych. @maja - ciekawe, że jakoś nikomu z Wodzisławia nie przeszkadza jeżdżenie do Rybnika za pracą?! Gdy jadę ok. 6.30 do Ostrawy to widzę nie kończący się sznur aut jadących do Rybnika właśnie z Wodzisławia i powiatu wodzisławskiego... Sam mam kilku znajomych z Wodzisławia którzy dojeżdżają do pracy do Rybnika codziennie i jakoś nikt nie narzeka. Ale jak ktoś ma przyjechać do NFZ do Rybnika raz na 5 lat to wielka tragedia... ;)

  0 7
 • ~Don C. 2014-02-15 22:11:25

  @Arteks-trudno żebyś nie czuł się jak w Europie skoro Polska od zawsze jak jej historia długa jest w Europie.Druga sprawa to znam ludzi z Rybnika co pracują w W Śl. ale co z tego? Następna sprawa to z tego co widzę to mało kto nie ma auta lub nawet 2 więc ludzie korzystający z komunikacji miejskiej są w zdecydowanej mniejszości-takie czasy.

  4 0
 • ~Maja 2014-02-16 18:59:13

  @Artesk To jakiś fenomen, bo ja mam w Rybniku około 6 znajomych koleżanek i tylko Jedna !! pracuje w Rybniku. Wszystkie znalazły pracę poza Rybnikiem, jedna codziennie dojeżdża do Żor , inna znowu codziennie dojeżdża do Rydułtów, a inne do Biertułtów, Wodzisławia, jedna nawet musi jeździć do Gliwic za pracą.

  6 0
 • ~maw2be 2014-02-16 22:42:35

  Bardzo dobry ruch powiatu. Taka inwestycja się zwróci. Będzie to z korzyścią dla miasta i powiatu. Po co jeździć do tego zakorkowanego Rybnika i tam zostawiać pieniądze jak można to zrobić w Wodzisławiu. Miasto powinno wspomagać takie inicjatywy. Każdy punkt czy oddział instytucji państwowej jest ważny.

  4 0
 • ~Arteks 2014-02-16 23:48:16

  @maja - nie opieraj swoich poglądów na jakichś wyjątkach... Ja też wiem o tym, że ludzie się przemieszczają w różne miejsca bo żyjemy w specyficznym regionie. Z Wodzisławia dojeżdżają niektórzy nawet do Gorzyc do pracy do Nautici czy DPS - ale nie jest żadną tajemnicą (bo to można sprawdzić w GUS i ZUS), że Wodzisław ma tyle miejsc pracy co kot napłakał i stąd większość jego mieszkańców szuka pracy za jego granicami. Zobacz sobie kiedyś sama co się dzieje rano o 6-8 na Wodzisławskiej w Rybniku. @maw2be - tak miasto powinno wspomagać różne przedsiewzięcia które dają wpływy do budżetu i jeśli je na to stać. Ale z takiego info-kiosku NFZ nie będzie żadnych korzyści poza dopłatą ze strony starostwa. A jeśli ja słyszę w Radio 90, że UM w Wodzisławiu bije się ze starostwem o to na remonty jakich dróg przeznaczyć 350 tysięcy zł to ja pękam ze śmiechu bo ile metrów dróg można wyremontować za 350 tys. zł??? Dla porównania Rybnik zaplanował w tym roku 56 milionów zł na remonty dróg. Zawsze uważałem, że władze Wodzisławia i Starostwa mają idiotyczne ambicje...

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że polska reprezentacja ma jeszcze szansę na wyjście z grupy?
Oddanych głosów: 91