Bez niespodzianki. Odra przegrywa w Pucharze

2012-07-18, Autor: Redakcja, źródło: mat. pras.
W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski piłkarze Odry Wodzisław ulegli na własnym boisku GKS-owi Tychy 1:3. Jedyną bramkę dla gospodarzy po błędzie tyskiej defensywy strzelił w 37. minucie Łukasz Staniek.

Niedosyt towarzyszył kibicom opuszczającym stadion przy Bogumińskiej po meczu z Tychami. Po średniej pierwszej połowie, po której Odra przegrywała 1:2, druga odsłona w wykonaniu wodzisławian wyglądała dużo lepiej. Szukający wyrównania gospodarze momentami grali naprawdę dobrze i byli bardzo blisko mogącej odwrócić losy meczu bramki na 2:2.

Gol w końcu padł, ale niestety dla tyszan. Najlepszy na boisku Piotr Rocki (gol i dwie asysty) dograł w 87. minucie do Łukasza Tumicza, który bez problemu zdobył bramkę i ustalił wynik na 3:1.

Odra Wodzisław Śląski - GKS Tychy 1:3 (1:2)
0:1 Mateusz Bukowiec 22'
0:2 Piotr Rocki 23'
1:2 Łukasz Staniek 37'
1:3 Łukasz Tumicz 87'

Odra Wodzisław: 12. Bąkowski – 13. Krupa, 14. Szeja, 3. Cichy, 7. Gać -  16. Reinhard, 5. Staniek, 6. Zyguła Ż, 22. Balcer (63, 8. Młynek), 10. Polak - 15. Staszewski (46, 19. Walczak). Trener Tomasz Babuchowski.

GKS Tychy: 22. Misztal – 20. Mańka, 19. Kopczyk, 15. Balul, 4. Łączek – 9. Chomiuk (63, 8. Bizacki), 14. Czupryna (67, 18. Wawoczny Ż), 28. Kupczak, 11. Bukowiec, 25. Rocki – 23. Tumicz (89, 21. Sobas).