Bieg Policz się z cukrzycą. Biegacze wsparli WOŚP

2022-02-01, Autor:

Sebastian Bartosik i Konrad Łysek zwyciężyli w biegu Policz się z cukrzycą zorganizowanym w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Pozyskane w trakcie imprezy pieniądze biegacze przeznaczyli na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Bieg zorganizował wodzisławski MOSiR w niedzielę 31 stycznia. Udział w zawodach wzięło ponad 100 zawodników.

Biegacze pokonali dystans 5 kilometrów. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: osoby poniżej 15 lat (roczniki 2007 i młodsi) oraz powyżej 16 lat (roczniki 2006 i starsi).

Pierwsze miejsce w drugiej grupie wiekowej zajął wodzisławianin Sebastian Bartosik z klubu Forma Wodzisław Śląski. Najlepszym wśród młodych okazał się mieszkaniec Jastrzębia, Konrad Łysek z klubu TL Athletics Jastrzębie.

Aby wziąć udział w biegu, trzeba było zapłacić wpisowe, minimalna wysokość opłaty startowej wynosiła 20 złotych. Udało się zebrać 2888 złotych. Wszystkie środki trafiły do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na okulistykę dziecięcą.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 7