Bieg Twardziela: uczestnikom towarzyszyły... dziki

2014-03-02, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
106 biegaczy i 20 kijkarzy pokonało dystans prawie 10 km pagórkami w Wodzisławiu Śląskim Blazy. IX Bieg Twardziela przeszedł do historii. Największymi twardzielami okazali się: Mateusz Wolnik wśród biegaczy i Stanisław Gembalczyk pośród kijkarzy.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 9,8 km. Trasa wiodła polnymi pagórkami w Wodzisławiu Śląskim Blazy. Zmagania zawodników obserwowało stado miejscowych dzików, widocznie poruszonych wtargnięciem ” obcych” na ich teren. Bieg wygrał Mateusz Wolnik z wodzisławskiej „Formy” któremu pokonanie trasy zajęło zaledwie 37:09 ! Jest to nowy rekord trasy. Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Winkler z Marklowic z czasem 37:26, a na trzecim Paweł Cieślik z Katowic z czasem 38:01.

Pośród kobiet najlepsza okazała się Beata Wrońska z Jasła z czasem 47:13. Kolejne miejsca na podium zajęły Hanna Fiocek z Rybnika i Magda Kołoch z Brzeźnic.

Wśród kijkarzy dominowali zawodnicy Wodzisławskiej Formy. Wśród Panów najlepszy był Stanisław Gembalczyk z Wodzisławia Śląskiego, a trzy pozostałe miejsca przypadły kolejno: Pawłowi Mencewiczowi, Januszowi KroczkowiJarosławowi Świta.

Wśród Pań zwyciężyła Katarzyna Śmietana z Rybnika przed Lilianną Miś z Bytomia i Grażyną Pipiro z Jastrzębia Zdroju.

Organizatorzy zadbali o stworzenie prawdziwej sportowej atmosfery. Przed startem zawodników przywitał prezes wodzisławskiej "Formy" - Zbigniew Marszałkowski. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, posiłek i brał udział w konkursie z nagrodami. Organizatorem biegu był klub sportowy "Forma" z Wodzisława, miasto Wodzisław Śląski i klub piłkarski Wicher Wilchwy.