Bieg z jajami: tylu chętnych jeszcze nie było

2014-04-10, Autor: Ireneusz Stachowski
91 zawodników wzięło udział w rekreacyjnej imprezie sportowej w Krostoszowicach. Fani biegania i nordic walking po raz kolejny spotkali się na obiekcie Interu Krostoszowice by wspólnie przebiec, lub przejść 5km. Potem wystartowali w wyjątkowym biegu z jajami.

Na zawody przyjechały całe rodziny, zaskoczyła znaczna ilość najmłodszych zawodników w wieku kilku lat. Pojawiła się także spora grupa przebierańców.

Punktualnie o godzinie 11.00 wystartowano do biegu i chodu na 5 km. Część uczestników, zwłaszcza zawodnicy KS Forma potraktowali bieg jak klubowy trening dyktując mocne tempo. Pozostała grupa uczestników miała niedzielną przebieżkę w świetnej pogodzie.

O godzinie 12.00 wystartował bieg główny z jajami na dystansie 1,2 km ( najmłodsi pokonali równoległą trasę o długości 200 m ). Każdy z zawodników otrzymał po 2 kurze jaja do rąk i pokonał z nimi nie łatwą trasę. Na zakończenie wręczono nagrody dla zwycięzców biegu oraz nagrody za najlepsze przebrania.

Wśród mężczyzn czołowe lokaty zajęli: Marcin Hałas, Mateusz Dębowski, Mariusz Wyszkoń, wśród kobiet: Sonia Molitor, Hanna Król, Aleksandra Trocińska. W kategorii chłopców bieg wygrał Konrad Rduch przed Tobiaszem LerchMikołajem Knopkiem. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Barnat, drugie Dominika Kajzerek a trzecie Dominika Stokłosa.

Na przyszłą edycję biegu w 2015 r. Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk obiecał... patelnię. Zawody mają zakończyć się smażeniem wielkiej jajecznicy dla zawodników z jajek wykorzystanych w biegu.

Organizatorami zawodów byli: Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski, Gmina Godów, Inter Krostoszowice, Kryta Pływalnia Wilchwy – Wodzisław Śląski.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0