Biegaczki MKS-u Wodzisław Śląski rozpoczęły sezon na Kubalonce

30 grudnia na trasach biegowych został rozegrany Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy z udziałem reprezentantów Czech, Słowacji i Polski.

Dość mocno zaakcentowały swój udział biegaczki wodzisławskiego MKS-u Wodzisław, a szczególnie Dominika Bielecka, która w biegu juniorek B na dystansie 5 km stylem dowolnym zajęła II miejsce ustępując jedynie najgroźniejszej rywalce z Tomaszowa Lubelskiego Małgorzacie Żółkiewskiej.

Sonia Fulneczek w tej samej kategorii zajęła również dobre 10 miejsce. W młodszej kategorii juniorek D 13 miejsce zajęła Natalia Sikora, a Anna Bargiel zajęła 20 miejsce. Te dwie młode biegaczki dopiero w tym sezonie rozpoczęły poważne przygotowania i są dużą nadzieją na przyszłość.

Młodsza grupa biegaczek powinna wystartować w lutym po pierwszym obozie przygotowawczym na śniegu. Bo jak na razie aura pogodowa nam nie sprzyja i nie ma możliwości trenować na śniegu. W  przygotowaniach do sezonu zimowego finansowo wspierał zawodniczki Urząd Miasta Wodzisław Śląski oraz Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju.

W najbliższym czasie Dominika Bielecka wystartuje w Pucharze Kontynentalnym, a za dwa tygodnie 14-15.2012 w Jakuszycach już wszystkie biegaczki rozpoczną zmagania w Pucharze Polski oraz eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.