Biegaczki MKS Wodzisław w coraz wyższej formie

Zawodniczki MKS-u Wodzisław Śląski podczas rozgrywanych w dniach 28-29 stycznia w  Tomaszowie Lubelskim Biegu na Igrzyska oraz Pucharu Polski w Biegach Narciarskich potwierdziły, że ich forma rośnie.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się sprinty techniką dowolną. W biegu eliminacyjnym Dominika Bielecka zajęła 3 miejsce, a Sonia Fulneczek była 15. - obu zawodniczkom dało to awans do następnej rundy. W ćwierćfinale Dominika pewnie wygrała swój bieg i awansowała do półfinału, Sonia zakończyła swoje starty w ćwierćfinale. W półfinale Dominika Bielecka kolejny raz wygrała i awansowała do finału, niestety kolizja i upadek na podbiegu wyeliminował Dominikę z walki o medal i ostatecznie zajęła 4 miejsce.

W drugim dniu zawodów odbył się bieg stylem klasycznym na dystansie 5 km. Dominika Bielecka zajęła w nim 2. miejsce przegrywając z Małgorzatą Żółkiewską z Tomaszowa Lubelskiego o niespełna 2 sek. Sonia Fulneczek zajęła kolejny raz 15 miejsce.

Dominika Bielecka po niezbyt udanym pierwszym starcie w Szklarskiej Porębie gdzie zajęła 6 i 9 miejsce wraca do wysokiej formy i zbiegu na bieg jest coraz mocniejsza. Obecnie awansowała już na 3. miejsce w Ogólnej Punktacji Pucharu Polski oraz zajmuje 3 miejsce w Biegu na Igrzyska. Poza tym obydwie juniorki MKS Wodzisław zakwalifikowały się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorek), która zostanie rozegrana od 4 - 8.02.2012 w Wiśle - Kubalonce.