Biegi narciarskie: zwycięstwo wodzisławianki

2011-01-12, Autor: Redakcja
Dobrze zaprezentowali się wodzisławscy biegacze narciarscy podczas XXV Międzynarodowego Biegu Dudka. Dominika Bielecka z MKS Wodzisław w kategorii juniorek zajęła pierwsze miejsce.

Bieg Dudka jest jedynym biegiem na świecie, który nigdy nie został odwołany i przełożony na inny termin, zmianie ulegają tylko miejsca. W tym roku 10-kilometrowy bieg narciarski miał zostać rozegrany w Radziechowach, ale ze względu na brak śniegu został przeniesiony do gminy Lipowa.

Świetnie z rywalkami poradziła sobie zawodniczka MKS-u Wodzisław Dominiaka Bielecka, która w kategorii juniorek 1992-1994 zajęła pierwsze miejsce. Jest to dobry występ Dominiki, ale najważniejsze zawody sezonu dopiero przed nią. Nie zawiodły również gimnazjalistki. Z dobrej strony pokazały się Sonia Fulneczek, która zajęła 9 miejsce i Angelika Hejna, która była 10.

Prawdziwe emocje rozpoczną się w przyszłym tygodniu. 11 i 12 stycznia Dominika Bielecka i Sabina Śpiewak wystartują na Pucharze Europy w Zakopanem a następnie, jeśli aura będzie łaskawa dla narciarzy, udadzą się do Ustrzyk Dolnych. Tam rozpoczyna się cykl biegów pod patronatem Justyny Kowalczyk "Bieg na Igrzyska".