Bielecka ponad wszystkie. Na taki wynik czekano w Czechach 32 lata!

2014-06-23, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Dominika Bielecka zanotowała świetny występ w czeskiej Karvinie. Na dystansie 8,7km wygrała tam bieg główny. Co najważniejsze, zrobiła to z wynikiem, jakiego nie udało się osiągnąć żadnej innej kobiecie przez 32 lata historii tych zawodów.

Dominika Bielecka przeszła do historii biegu w czeskiej Karvinie z czasem 33min 34sek. Tyle potrzebowała, by przebiec niespełna 9 km.

Świetnie spisały się również młodsze koleżanki i koledzy Dominiki w młodszych kategoriach. Wśród dziewczyn w kategorii 11-15 lat najlepiej z Polek pobiegła Natalia Olczyk zajmując 6. miejsce. Na 8. miejscu uplasowała się Natalia Załęska; 13. miejsce Izabella Sikorska; 14. miejsce Katarzyna Niemirska. Wśród chłopców w kategorii 11-15 lat 6. miejsce zajął Robert Paszkiewicz najwyższe z wszystkich startujących Polaków.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1