Bielecka wraca na drogę zwycięstw

2014-02-18, Autor: Krzysztof Skorupa, mkor
Po Mistrzostwach Świata Juniorów, Dominika Bielecka wróciła do Polski i wzięła udział w Pucharze Roztocza. Najlepsza juniorka w Polsce odniosła dwa zwycięstwa i objęła prowadzenie w Pucharze Polski. Zawody rozegrano w Tomaszowie Lubelskim.

W ślady bardziej utytułowanej zawodniczki, małymi krokami idą młodsze koleżanki i koledzy, którzy zdobyli pierwsze punkty do Pucharu Polski i Biegu na Igrzyska. Wszyscy, to uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl.W pierwszym dniu zostały rozegrane biegi techniką klasyczną ze startu wspólnego. Dzień później rywalizacja, również techniką klasyczną, miał miejsce na dłuższych dystansach.

W juniorkach A na dystansie 5km klasykiem wygrała Dominika Bielecka. Natalia Sikora w juniorkach C na 2,5km była 21., a Izabella Sikorska 25.

W juniorkiach D na dystansie 2km, Katarzyna Niemirska zajęła 28. pozycję, lokatę niżej była Natalia Załęska, a na 38. miejscu uplasowała się Natalia Olczyk. Robert Paszkiewicz w kategorii junior D na dystansie 2,5km sięgnął po 25. pozycję.

Następnego dnia, na 7,5km zwyciężyła Bielecka. Sikora na 5km była 16., a Sikorska 27. W biegu na 2,5km 26. pozycję zajęła Załęska, 29. była Niemirska, a 38. Olczyk.  Natomiast Paszkiewicz powtórzył swój wynik z poprzedniego dnia.