Cerkowniak pogrążył Turzę

2017-07-15, Autor: PS

Bardzo dobry mecz mogli oglądać kibice, którzy dziś przed południem wybrali się na sparing pomiędzy MKP Centrum a Unią Turza. Oba zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze, jednak to MKP przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zawodnicy Bartłomieja Sochy od początku narzucili swoim przeciwnikom własny styl gry i zaatakowali ich wysokim pressingiem. Taka taktyka zdezorientowała gości, którzy przez pierwsze 15 minut nie potrafili zorganizować gry. Jedną z przyczyn może być duża liczba testowanych zawodników jacy wystąpili od pierwszej minuty w barwach Unii.

Wysoki pressing i dobre tempo przyniosło efekt w postaci gola. Pierwsze i jak się później okazało nie ostatnie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Krzysztof Cerkowniak. Po wrzutce Bartłomieja Sikorskiego, Krzysztof świetnie odnalazł się w polu karnym i pewnym strzałem wyprowadził MKP na prowadzenie.

Gol dla Centrum rozruszał spotkanie. Od tej pory mecz stał się wyrównany i obie ekipy stwarzały sobie sytuacje pod bramką rywali. Bardziej klarowne okazje mieli jednak gospodarze. Mimo tego w 28. minucie po wrzutce Dariusza Pawlusińskiego zawodnik testowany przez Unię z piątego metra wpakował piłkę do siatki MKP.

Wynik przed przerwą nie uległ zmianom i brzmiał 1:1.

Po zmianach jakie zaszły w drugiej połowie w obu zespołach gra stała się jeszcze bardziej zacięta. Z każdą minutą coraz bardziej pachniało bramką dla MKP.

Gola dającego prowadzenie MKP zdobyło ponownie za sprawą dwójki Cerkowniak, Sikorski. W 70. minucie mocne dośrodkowanie w pole karne rywali na bramkę zamienił ponownie Cerkowniak.

Zawodnicy Centrum dwie minuty później mogli prowadzić 3:1. Ale świetny strzał głową Radka Minty obronił testowany bramkarz Unii.

MKP Odra Centrum - Unia Turza 2:1 (1:1)

1:0 Cerkowniak (15 min.)

1:1 testowany (28 min.)

2:1 Cerkowniak (70 min.)

MKP: Jona – Stachurski, Krupiński, Malinowski, Lukoszek – Reinhard, Cichy, testowany, testowany, Cerkowniak – Panic.

Po przerwie grali również: Kocztorz, Nowakowski, Minta, Nepelski.

Trener Bartłomiej Socha.

Unia: Musioł – testowany, testowany, testowany, Glenc – Dariusz Pawlusiński, Zarychta, Kuczok, testowany, testowany – testowany.

Po przerwie grali również: Szymiczek, Dawid Pawlusiński, Chlebik, Dudała i dwóch zawodników testowanych.