Ciężko, ale zwycięsko. MKS wygrywa, Moczała na najwyższych obrotach

2014-02-26, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
To była trudna przeprawa. Koszykarze młodzików MKS-u Wodzisław nie bez problemów pokonali MOKS MOS Katowice 80:65 ( 24:19, 6:19, 26:14, 24:13). Spotkanie rozegrano w Wodzisławiu.

W pierwszej połowie spotkania wodzisławski zespół miał problemy z grą obronną. W pierwszej kwarcie stracił 19 punktów, ale zdołał wygrać. W drugiej odsłonie, przy takiej samej liczbie straconych punków, wodzisławianie zanotowali już porażkę. Mimo problemów całej drużyny, wyróżniał się Dawid Moczała – zawodnik niezwykle ambitny, pracowity, doskonale realizujący zadania taktyczne. W pierwszej kwarcie zagrał bezbłędnie w ataku. Zdobył 8 punktów i przy skuteczności 100% celności rzutów z gry, grał też dobrze w obronie. W dużej mierze dzięki niemu MKS Wodzisław wygrał pierwszą kwartę. To był najlepszy występ Moczały w tym sezonie.

Do przerwy goście z Katowic prowadzili 38:30. Widać było, że wodzisławianie zbyt mocno doceniają klasę przeciwnika, być może dlatego, że pierwsze spotkanie w Katowicach wygrali zawodnicy MKS MOS Katowice. Ekipie wodzisławskiej zależało na udanym rewanżu w swojej hali. Przeciwnik zdominował zawodników MKS –u agresywnością i lepszą obroną.

Po wnikliwej analizie gry w szatni, udało się zmobilizować zespół do świetnej gry w drugiej połowie meczu. Licznie zgromadzona publiczność gorącym dopingiem pomogła wyzwolić ducha walki w młodych koszykarzach z Wodzisławia. Zespół w drugiej połowie był zupełnie odmieniony, szczególnie pod względem woli walki i agresywności w grze obronnej, którą chwilami zdominowali zawodników z Katowic. Oglądano fragmentami piękną, pełną wielkiej ambicji, żywiołową koszykówkę młodzieżową w hali ZS Nr3 w Wodzisławiu.

Udało się zdominować walkę na tablicy w obronie, gdzie brylowali dzieląc „czapami” Łukasz Przybyła i Robert Szlachta, a grę w szybkich kontrach rozgrywali zdobywając punkty Rafał Szlachta(najskuteczniejszym gracz w drugiej części spotkania 70 % skuteczności rzutów z gry), Patryk Michałowski (5 asyst i 9 zbiórek piłki z tablicy) i Łukasz Laskowski.

Ostatecznie MKS Wodzisław wygrał 80:65 i udanie zrewanżował się swoim rówieśnikom z Katowic za wyjazdową porażkę.

Najlbliższy mecz młodzicy MKS-u rozegrają z Pogonią Ruda Śląska. Spotkanie zaplanowano na piątek, 7 marca, o godz. 18:00 w hali ZS nr 3 w Wodzisławiu Śląskim (Osiedle Piastów).

MKS WODZISŁAW ŚL. - MKS MOS Katowice 80:65 ( 24:19, 6:19, 26:14, 24:13)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Szlachta Rafał 22, Laskowski Łukasz 20, Michałowski Patryk – kapitan zespołu 16, Szlachta Robert 10, Moczała Dawid 8, Przybyła Łukasz 4, W zawodach brali też udział: Adamczyk Michał, Kyrcz Szymon, Płonka Grzegorz, Sosna Jakub, Tkocz Patryk, Grieger Jakub. Trener zespołu: Marek Malik