zamknij

Wiadomości

Co się dzieje w szpitalu w Rydułtowach?

2019-05-09, Autor: ig

Czytelnicy donoszą, że wstrzymano przyjęcia na oddział wewnętrzny szpitala w Rydułtowach. Rzecznik PPZOZ uspokaja, że taka sytuacja nie miała miejsca i tłumaczy, dlaczego część pacjentów jest odsyłana do szpitala w Wodzisławiu Śląskim.

Reklama

Rzecznik Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, Sławomir Graboń dementuje doniesienia, jakoby oddział wewnętrzny w Rydułtowach zaprzestał przyjmowania pacjentów.

- To są pewnego rodzaju niedomówienia. Mamy lekarza, który bada pacjenta na izbie przyjęć i decyduje o tym, czy jest konieczność hospitalizowania pacjenta. Jeśli tak, to odsyła tego pacjenta do Wodzisławia. I tego typu sytuacje nie zdarzają się od dzisiaj, że pacjent jest odsyłany celem hospitalizacji do Wodzisławia – tłumaczy rzecznik.

Dlaczego? Szpital w Wodzisławiu Śląskim, w przeciwieństwie do placówki w Rydułtowach dysponuje oddziałami zabiegowymi. - W sytuacji, jeżeli np. zajdzie konieczność zoperowania takiego pacjenta to możemy to zrobić właśnie w Wodzisławiu – mówi rzecznik. I dodaje - Nie da się ukryć, że diagnostyka jest dużo lepsza, jeśli chodzi o kwestie sprzętu medycznego, po stronie szpitala w Wodzisławiu Śląskim.

Rzecznik PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim uspokaja, że rydułtowski szpital dysponuje jeszcze wolnymi miejscami, a jeśli sytuacja zmusiłaby dyrekcję do zamknięcia oddziału, ta nie ukrywałaby tego faktu.
- Nie mam podstaw ani zamiaru państwa w tej sprawie okłamywać. Jeśli byłaby taka sytuacja, że oddział wstrzymałby przyjęcia z takich czy innych przyczyn, to będziemy Państwa informować – zapewnia.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 34

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Fred Kalusek 2019-05-10 14:02:04

    PANIE RZECZNIK TO CO PAN OPOWIADA TO SĄ BAJKI DLA GRZECZNYCH DZIECI I FANATYKÓW PARTII RZĄDZĄCYCH ....

    9 9
  • ~Mateoo 2019-05-12 10:52:30

    Dokładnie bajki i jeszcze raz bajki... skoro wszystko ok to kto jest teraz ordynatorem na oddziale i dlaczego lekarze dostali wypowiedzenia .... nikt nic tam nie wie kogo by nie pytać. Jako że jest to państwowa instytucja to my jako obywatele powinniśmy znać sytuację i być informowani o zmianach i tym czy i jak będzie to wszystko funkcjonować. A wciska się nam bujdy jak to jest wspaniale

    8 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 2199