Wracamy do tragedii, o której pisaliśmy tydzień temu. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim ma wstępne wyniki sekcji zwłok 27-letniego kierowcy BMW, który dzień wcześniej brał udział w wypadku na ul. Raciborskiej w Rybniku. Śledczy sprawdzają, czy ktoś nie przyczynił się do śmierci mężczyzny.
Tydzień temu pisaliśmy o 27-letnim kierowcy BMW, który popełnił samobójstwo dzień po wypadku na ul. Raciborskiej w Rybniku. W wyniku tego zdarzenia ucierpiała 4-osobowa rodzina.
Wstępne wyniki sekcji zwłok 27-latka nie wskazują, by działały osoby trzecie. Jak mówi nam Marek Felsztyński, szef Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, na ciele mężczyzny nie znaleziono śladów otarć czy pobicia, co wskazywałoby na użycie przemocy.
– To były jednak wstępne wyniki sekcji zwłok. Czekamy na wyniki badań krwi na obecność alkoholu lub innych środków odurzających – dodaje Marek Felsztyński.
Śledczy sprawdzają bowiem, czy mężczyzna nie został przed śmiercią odurzony, co mogło przyczynić się do podjęcia tak drastycznego kroku.
– Jest to standardowa procedura. W takich wypadkach prokuratura zakłada, że ktoś mógł się przyczynić do śmierci – słyszymy.
Dlatego też prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem popełnienia przestępstwa z artykułu 155 kodeksu karnego, który brzmi:
„Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.
Jak na razie przesłuchana w tej sprawie została jedna osoba, która zaznała, że zmarły mężczyzna leczył się „na stany psychiczne i depresję”.
Śledczy interesują się też tym, czy wpływ na samobójstwo mężczyzny nie miał hejt, który pojawił się w internecie tuż po wypadku na Raciborskiej.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Co nowego na Balatonie?
10809Wtargnęli do mieszkania i kazali wydać córkę! Próba uprowadzenia 14-latki w Wodzisławiu
9240Koniec poszukiwań. 52-latek nie żyje...
7404"Uczciwy" złodziej w Wodzisławiu. Oddał portfel, ale...
7218Jechał prawie 130km/h w zabudowanym! Trzy zabrane prawka w jeden dzień
5447Wtargnęli do mieszkania i kazali wydać córkę! Próba uprowadzenia 14-latki w Wodzisławiu
+40 / -4Przejechał gdy zamykały się zapory. Brak wyobraźni słono kosztował
+32 / -0Jechał prawie 130km/h w zabudowanym! Trzy zabrane prawka w jeden dzień
+38 / -7Pobił, skopał w głowę - publikujemy wyrok skazujący kryminalistę
+39 / -8Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
+32 / -5Oświadczenia majątkowe 2022. Ile zarabia Mieczysław Kieca i jego zastępcy?
4Godów i Gorzyce w obszarze zagrożenia. Co muszą wiedzieć hodowcy drobiu?
3Godów: Trwa remont żelaznego szlaku. Utrudnienia do połowy czerwca
1O programie 800+ rozmawiamy z Chatem GPT. "Zalecam staranną analizę i konsultacje z ekspertami"
1Dziś święto najmłodszych. Wszystkiego najlepszego drogie dzieci!
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert