Dawid Węglarz ze złotem na Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej

2018-07-18, Autor: szuM

Dawid Węglarz zdobył 1. miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej. To jednak nie jedyny medal jaki dołączy po tych mistrzostwach do jego kolekcji.

Dawid Węglarz, wychowanek Klubu Gimnastycznego Radlin zdobył złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej w klasie młodzieżowca do lat 21. Dodatkowo wywalczył także srebrny medal w wieloboju gimnastycznym w ćwiczeniach na kółkach i drążku. Mistrzostwa odbyły się w Gdańsku w dniach 29-30 czerwca 2018 r.

Dużym wydarzeniem mistrzostw było również wykonanie przez Dawida udanego skoku Leszka Blanika. Zdobywając w wieloboju ponad 80 punktów potwierdził, że obecnie jest najlepszym polskim gimnastykiem.

Piotr Wieczorek, drugi wychowanek radlińskiego klubu zdobył brązowy medal w wieloboju zajmując także 1. miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i kółkach oraz 3. miejsce w ćwiczeniach wolnych, poręczach i drążku.

Obaj radlińscy wychowankowie, podopieczni trenera kadry narodowej Leszka Blanika, obecnie zawodnicy AZS AWF Gdańsk zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Polski zdobywając łącznie 9 medali.

W mistrzostwach Polski juniorów do lat 18 startowali jeszcze 12-letni Miłosz Łucki i 15-letni Kacper Wierzba, który w finale skoku zajął 8. miejsce. Mistrzostwa Polski odbyły się w nowo wybudowanej hali sportowej Leszka Blanika w Gdańsku.

Zdaniem Leszka Blanika, Dawid posiada wszelkie predyspozycje, aby podążać jego śladem. Dodajmy, że Dawid Węglarz startując w maju w Międzynarodowym Turnieju w Porto w Portugalii zajął wysokie 3. miejsce w ćwiczeniach na kółkach.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 3