Liceum w Rydułtowach zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą inicjatywę obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Na czym polegały działania uczniów?
Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, razem z prawie 2 tys. instytucji w kraju, zaangażowało się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując dla uczniów różne działania mające na celu poszerzenie wiedzy młodych ludzi dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu i walki z cyberprzemocą. Wśród działań licealistów były warsztaty plastyczne, zajęcia z informatyki, lekcje interaktywne, języka angielskiego i wychowawcze - wszystko związane z bezpiecznym Internetem.
Dodatkowo uczniowie „ze Skalnej” zorganizowali Dzień Gier Planszowych pod hasłem „Offline też można grać” oraz spotkanie z odnoszącym sukcesy twórcą gier planszowych Adamem Kałużą. Ponadto przygotowali materiały dla szkół gimnazjalnych w okolicy, które zostały wysłane w specjalnym newsletterze. Zwieńczeniem działań było wysłanie sprawozdania do organizatora DBI, którym jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (tworzą je Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę).
Wydarzenia przygotowane przez licealistów z Rydułtów zostały ocenione przez jury najwyżej, dzięki czemu szkoła zajęła 1. miejsce w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2017. Tym samym otrzymała nagrodę w postaci Monitora Touchscreen, ufundowanego przez głównego partnera obchodów DBI - Fundację Orange. Sukces jest o tyle znaczący, że konkurencja była spora – o 1. miejsce walczyło 589 instytucji.
Warto dodać, że obchody Dnia Bezpiecznego Internetu są w rydułtowskim LO częścią wielkiego, międzynarodowego projektu, który szkoła realizuje z innymi placówkami w Europie. Sam projekt dotyczy zdrowia psychicznego młodzieży, a jego tytuł brzmi „Healthy minds for happy lives”.
Relacja filmowa z opisanych powyżej działań:
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Hanysy 2022. Zlot motocyklowy już niebawem
2661Stypendium dla pielęgniarek i pielęgniarzy. Można składać wnioski
1343Lekcja miłości w przedszkolu. Spotkanie z Tomem Justyniarskim
1318Rozstrzygnięto konkurs. Poznaliśmy maskotkę muzeum
1262Rydułtowy: Bezpiecznie wakacje. Policjanci i strażacy odwiedzili półkolonie
596Godów: Za nami Dzień Wolontariusza. Wójt podziękował wspierającym
+1 / -3Uczą integracji społecznej. PCPR edukuje dzieci i młodzież
+1 / -3Rydułtowy: Bezpiecznie wakacje. Policjanci i strażacy odwiedzili półkolonie
+0 / -3Stypendium dla pielęgniarek i pielęgniarzy. Można składać wnioski
+1 / -4Policjanci odwiedzili żłobek. Uczyli dzieci o znakach
+2 / -5Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertKtórędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 1721