Komediodramat islandzkiego reżysera Grimura Hákonarsona pt. „Barany. Islandzka opowieść”, rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność, a przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.
Seans filmowy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Wawel odbędzie się w najbliższą środę 23 marca o godzinie 20:00 w Rydułtowskim Centrum Kultury. Wejściówka na seans w cenie 12 zł oraz miesięczne karnety na seanse w ramach DKF Wawel w cenie 22 zł można kupić w sekretariacie RCK od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 17:00 lub na 30 min przed seansem w kasie kina.
Zobacz zwiastun.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Sukces wodzisławskich seniorów. Z Senioriady wrócili z medalami!
12350"Tischner" wyróżniony. Jest szkołą z prestiżowym statusem Centrum Przygotowawczego do egzaminów Cambridge
2209W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach otwarto nową pracownię wizażu
1998Nagrody Phoenix Sariensis w Żorach rozdane. Kto otrzymał statuetkę?
1533XV Koncert Charytatywny w Ekonomiku. W szkole zagrali dla Nadii
465Nagrody Phoenix Sariensis w Żorach rozdane. Kto otrzymał statuetkę?
+1 / -2Statuetki wręczone! Święto wolontariuszy 2024 w Żorach przeszło do historii (zdjęcia)
+0 / -1W Żorach wybiorą "Wolontariusza roku". Uroczysta gala już 27 lutego
+0 / -1Żory jak Hogwart! Miasto świętowało urodziny w magicznym stylu Harry'ego Pottera (zdjęcia)
+0 / -1Współpraca Sądu i ZSP w Wodzisławiu Śląskim. To wpłynie korzystnie na edukację prawną
+3 / -4Nagrody Phoenix Sariensis w Żorach rozdane. Kto otrzymał statuetkę?
1XV Koncert Charytatywny w Ekonomiku. W szkole zagrali dla Nadii
0"Tischner" wyróżniony. Jest szkołą z prestiżowym statusem Centrum Przygotowawczego do egzaminów Cambridge
0W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach otwarto nową pracownię wizażu
0Sukces wodzisławskich seniorów. Z Senioriady wrócili z medalami!
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert