Dominika Bielecka bez medalu na Uniwersjadzie

2017-02-13, Autor: df

XXVIII Uniwersjada Zimowa w Ałmatach w Kazachstanie zakończona. Polacy zajęli piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Sprawdziliśmy, jak w ostatnich zawodach poradziła sobie biathlonistka z Wodzisławia Śląskiego - Dominika Bielecka.

5 lutego polscy biathloniści wzięli udział w sztafecie mieszanej (2x6 km – panie oraz 2x7,5 km – panowie). Zespół w składzie Karolina Trzaska, Dominika Bielecka, Tomasz Jurczak i Bartłomiej Filip pokazał się z dobrej strony. Zajął bowiem 4. miejsce. Niestety do podium zabrakło ponad 5 minut.

Z kolei we wtorek, 7 lutego odbył się biathlonowy bieg masowy. Kobiety ruszyły na 12,5-kilometrową trasę, którą najszybciej z Polek ukończyła Dominika Bielecka. Wodzisławianka uplasowała się na 14. miejscu. Pięć pozycji niżej była Karolina Trzaska, a 21. lokatę zajęła Klaudia Cichoń. Natomiast w biegu panów na 15 kilometrów Tomasz Jurczak był 23.

We wszystkich konkurencjach biathlonowych wśród Polek najlepsza okazała się Dominika Bielecka. Dla zawodniczki KS SKI Team Wodzisław Śląski były to pierwsze zawody tej rangi w karierze biathlonowej. Wcześniej bowiem stratowała w biegach narciarskich.

Dodajmy, że w klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski ukończyła XXVIII Uniwersjadę na piątym miejscu. Biało-czerwoni zdobyli dwanaście medali - pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0