Duży sukces Zorzy. To już 1/2 finału krajowych mistrzostw!

Młodziczki Zorzy awansowały do w półfinału mistrzostw Polski. W 1/4 finału, na parkiecie we Wrocławiu, wodzisławskie siatkarki stoczyły emocjonujący i zwycięski bój. Nagroda indywidualna trafiła do Weroniki Szymura.

W ćwierćfinale Zorza nie miała łatwego zadania. Trzecia drużyna województwa śląskiego o 1/2 finału rywalizowała z mistrzami województw: śląskiego i dolnośląskiego, a także z wicemistrzami województwa łódzkiego i opolskiego oraz trzecią ekipą województwa małopolskiego. Spośród 6 drużyn podczas wrocławskiego turnieju do półfinału miały awansować tylko dwie. Zorza znalazła się w tym gronie razem z najlepszą drużyną na Dolnym Śląsku - Impel Gwardią Wrocław. Z gospodarzami turnieju zorzanki przegrały w grupie 1:2 (17:25, 25:23, 6:15). O wyjściu do play-off zadecydowało spotkanie z MMKS Kędzierzyn Koźle, które Zorza wygrała 2:0 (25:8, 25:20).

Bezpośrednio o awans do półfinału młodziczki Zorzy zagrały z wicemistrzem woj. łódzkiego - Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Ostatecznie zadecydować musiał tie-break wygrany przez wodzisławianki 15:11.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:1 (25:15, 23:25, 15:11)

Tak decydujący mecz relacjonuje klub:

Młoda wodzisławska ekipa, dla której awans na ten szczebel rozgrywek był ogromnym sukcesem, za przeciwnika miała świetnie zorganizowaną, chociaż równie młodą (oba zespoły oparte są na zawodniczkach z roczników 2000-2001, w pozostałych drużynach grają najczęściej siatkarki z rocznika 1999) ekipę wicemistrzyń województwa łódzkiego. W mecz lepiej weszły wodzisławianki, które uzyskaną na początku przewagę, systematycznie powiększały. Siatkarki ZORZY zagrały bardzo mądrze taktycznie, wyłączając z gry najlepszą atakującą oraz bardzo skuteczne środkowe rywalek – wodzisławski blok był w pierwszym secie zaporą nie do przebycia. Wygrana 25:15 pozwoliła uczynić pierwszy mały kroczek w kierunku awansu. W partii drugiej zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego postawiły wszystko na jedna kartę i widowisko nabrało blasku. Obie ekipy walczyły bardzo ofiarnie o każdą piłkę, prezentując mnóstwo widowiskowych zagrań i świetne, jak na tak młody wiek, wyszkolenie techniczne. Zawodniczki Dargfilu, niesamowicie zdeterminowane, prowadziły na całym dystansie seta 2-3 punktami. Siatkarki ZORZY dogoniły rywalki przy stanie 19:19, ale ostatecznie set padł łupem przeciwniczek, które wygrały 25:23. O awansie do turnieju półfinałowego decydował zatem tie-break, w którym emocje sięgnęły zenitu. Nasz zespół fantastycznie wspierali wodzisławscy kibice, którzy przez dwa turniejowe dni byli zdecydowanie najgłośniejszą i najlepiej kibicującą grupą widzów i ich wsparcie było przed tie-breakiem bardzo potrzebne. Obie drużyny walczyły do upadłego, grając punkt za punkt i dopiero w połowie seta ZORZA zdołała zdobyć dwa punkty przewagi. Rywalki nie złożyły jednak broni i mecz stał się jeszcze bardziej zacięty, ale wodzisławianki akcja po akcji przybliżały się do upragnionego celu. Ostatecznie nasza ekipa pokonała zespół z Tomaszowa Mazowieckiego 15:11, wygrywając całe spotkanie 2:1 i uzyskując awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:1 (25:15, 23:25, 15:11)