Fantastyczny bilans Unii Turza Śląska!

W 5. kolejce IV ligi piłkarskiej zawodnicy Unii Turza Śląska pokonali na wyjeździe Jedność 32 Przyszowice 2:1. Tym samym zespół Jana Adamczyka kontynuuje passę 5-ciu wygranych meczów z rzędu.

Unia do przerwy prowadziła 1:0. Na listę strzelców wpisał się Dawid Hanzel, któremu asystował Paweł Polak.

W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Ich akcje coraz bardziej sie zazębiały, czego efektem był wyrównujący gol. W 76. minucie było 1:1. Ekipa Jana Adamczyka odpowiedziała jednak już dwie minuty później. Sędzia wskazał na wapno, a skutecznym egzekutorem okazał się Dawid Hanzel, który zrównał się z prowadzącym w klasyfikacji snajperów Rafałem Hajokiem.

Po tym zwycięstwie Unia wciąż prowadzi w tabeli. Ma komplet 15 punktów i aż 5 punktów przewagi nad drugą w tabeli Granicą Ruptawa.

W następnej serii gier Unia zagra u siebie z GTS-em Bojszowy. Początek meczu w niedzielę o 16:00.

LKS JEDNOŚĆ PRZYSZOWICE - LKS UNIA TURZA 1:2 ( 0:1 )

0 - 1  Dawid Hanzel 24 min. asysta Paweł Polak
1 - 1  Rafał Hajok 76 min.
1 - 2  Dawid Hanzel 78 min. ( rzut karny )

Sędziowali : Mateusz Harazin ( główny ), Marcin Rusek, Robert Boruta ( asystenci ).Widzów : 100.

Żółte kartki : Rafał Hajok, Tomasz Szindler, Mateusz Mrozek, Tomasz Świetlicki - Sebastian Markiewicz, Piotr Szymiczek

LKS JEDNOŚĆ PRZYSZOWICE : Tomasz Szindler - Oliwier Łuszcz ( 65` Mateusz Mrozek ), Marcin Pastor ( 74` Rafał Zmitrowicz ), Piotr Szołtysek (kpt), Robert Wolniewicz - Dawid Mucha ( 46` Tomasz Świetlicki ), Kamil Przybylski ( 74` Łukasz Beker ), Patrycjusz Botor, Maciej Kiełtyka - Krystian Sosna, Rafał Hajok. Pozostali rezerwowi : Patryk Hilla.

Trener : Bartosz Kowal

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - Piotr Szymiczek, Karol Bochenek, Krzysztof Krzyżok, Daniel Gojny - Szymon Sosna ( 61` Damian Gabrysiak 89` Adrian Nowak ), Sebastian Markiewicz, Bartłomiej Sikorski (kpt), Paweł Polak, Paweł Kulczyk ( 84` Artur Gać ) - Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi : Karol Wacławiec, Patryk Kocur, Emanuel Markiewicz.

Trener : Jan Adamczyk