zamknij

Biznes

Firma z Raciborza wyremontuje ulicę Jana Pawła II. Jakie jeszcze inwestycje drogowe szykują się w Wodzisławiu?

2014-05-21, Autor: mk
Wiadomo już, która firma zajmie się remontem ulicą Jana Pawła II. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Raciborza. Jakie jeszcze inwestycje drogowe szykują się w Wodzisławiu?

Reklama

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza zajmie się pracami remontowymi na ulicy Jana Pawła II. W czasie zaplanowanego na lato remontu, robotnicy sfrezują starą nawierzchnię asfaltową o grubości 8 cm. Następnie ułożona zostanie geowłóknina i nowe warstwy nawierzchni asfaltowej. W ramach prac wyremontowane zostaną również znajdujące się na ul. Jana Pawła II zatoki postojowe. Ponadto wymianie ulegną krawężniki betonowe oraz kostka betonowa tworząca chodnik dla pieszych. Cała inwestycja pochłonie 156, 219, 21 zł.

Miasto planuje również przebudowę ulicy Radlińskie Chałupki, w trakcie której nie tylko zostanie przebudowana droga wraz z odwodnieniem, ale również uzupełnione ma zostać istniejące obecnie oświetlenie uliczne. Jak na razie, wyłoniono firmę, która przygotuje dokumentację projektową tej inwestycji. Zajmie się tym Pracownia Projektowa Niweleta z Bielska – Białej, która na wywiązanie się z zadania ma czas do 15 września. Koszt wykonania projektu to 13 539,32 zł.

 

Ta sama firma zajmie się wykonaniem projektu budowlano-wykonawczego dla kolejnych dwóch inwestycji. Mianowicie dla budowy drogi dojazdowej do sprzedawanych działek przy ulicy Kopernika oraz Żwirki i Wigury. Wykonawca musi uwzględnić fakt, że ma to być droga z zatoką do zawracania wraz z odwodnieniem. W tym przypadku, na realizację zadania firma ma czas również do września, tyle że do 30. Koszt tego zadania to 15 878, 00 zł brutto.

 

W niedługim czasie lifting przejdzie również ulica Batalionów Chłopskich. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie nakładki asfaltowej i zabudowę krawężników. Potencjalni wykonawcy swoje oferty mogą składać do 2 czerwca.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~akx 2014-05-21
  13:52:52

  7 0

  Jak będzie wyglądała organizacja ruchu podczas remontu ulicy Jana Pawła II? Moim zdaniem najlepszym sposobem byłoby całkowite jej zamknięcie. Autobusy KM miejskiej mogą jeździć ulicą Wyszyńskiego, natomiast cały ruch kołowy będzie odbywał się objazdem ulicą Armii Krajowej. Dzięki temu remont szybciej się zakończy. Oby tylko nie zwężyli jezdni tak jak w przypadku Witosa przy Karuzeli...

 • ~nixxon 2014-05-24
  20:50:35

  0 4

  po pierwsze: co to za kwota ? 156, 219, 21 zł. ??? po drugie: pamiętam jak JPII była remontowana nie tak dawno, 8-10 la temu (może), ja się pytam, co to za G**NO zamawiają włodarze że droga nie wytrzyma takiego okresu? czy to az taki problem zrobić/zamówić porządną droge która wytrzyma więcej niż śmieszne 8-10 lat ? po trzecie: JPII nie jest taka zła, w porównaniu do ostatnio naprawionej ul. Matuszczyka (wiadukt) to prawie jest ideałem, Matuszczyka jakoś tak s... spaprali że aż żal tamtędy jeździć ! no ale tak u nas robi się remonty, po łebkach za kase podatników

 • ~akx 2014-05-26
  01:49:07

  2 0

  @Nixxon: Ale tutaj mówimy o gruntownym remoncie, nie o łataniu dziur. Póki co, Matuszczyka prócz wyremontowanych dwóch wiaduktów to nadal dziura na dziurze, pełno łat i stare chodniki. Oczywiście, Matuszczyka jest częścią drogi zbiorczej i ją również czeka gruntowny remont. Pytanie tylko kiedy? Wracając do ulicy Jana Pawła II. Moim zdaniem jest to jedna z bardziej zaniedbanych ulic w naszym mieście. Pomijając już samą jezdnię i liczne wyboje. Proponuję spojrzeć na same pawilony. Niektóre pewnie nie miały remontu od lat 60tych. Przed Pawilonami również relikt poprzedniej epoki - chodnik z czasów budowy Nowego Miasta. Na Jana Pawła II znajduje się kolejna perełka - zegar. Oczywiście jakiś "inteligent" wymalował na nim jakiś "ambitny napis". Cieszy natomiast fakt, że remontu doczekał się jedyny budynek mieszkalny przy tej ulicy, czyli galeriowiec z dwupoziomowymi mieszkaniami.

 • ~ 2014-05-26
  08:09:17

  1 0

  @akx - co prawda nie czytałem specyfikacji przetargowej ale z tym gruntownym remontem to bym nie szalał: "W czasie zaplanowanego na lato remontu, robotnicy sfrezują starą nawierzchnię asfaltową o grubości 8 cm. Następnie ułożona zostanie geowłóknina i nowe warstwy nawierzchni asfaltowej." bo mnie gruntowny remont kojarzy się głębiej ;-) Natomiast co do zamknięcia drogi to całkowicie popieram - było by szybciej pod warunkiem, że ekipa pracowała by jeszcze na 2 zmiany albo przynajmniej od 8 do 20

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2316

Prezentacje firm