Forma startowała w Jeleniej Górze

Ubiegłą sobotę zawodnicy KS Forma Wodzisław Śląski spędzili w jeleniej Górze gdzie wzięli udział w Jeleniogórskiej Dziesiątce Staropolanki oraz VI Półmaratonie Jeleniogórskim.

Start i meta zawodów miała swoje miejsce w klimatycznej dzielnicy Jeleniej Góry - Cieplice. Malownicza trasa wiodła na początek do Sobieszowa. Zawodnicy na tym odcinku mieli przed sobą cały czas zamek Chojnik.

Na 7 km szlaki obu dystansów rozdzielały się. Dziesiątka zmierzała ponownie do Cieplic, natomiast trasa półmaratonu kluczyła u podnóża Śnieżki by swój koniec mieć również w parku zdrojowym Cieplic. Pomimo iż cały masyw Śnieżki tonął w śniegu, zawodnicy musieli zmagać się z mocno grzejącym słońcem.

W Jeleniogórskiej Dziesiątce Staropolanki wzięło udział 265 zawodników a w Półmaratonie Jeleniogórskim 317. Forma była reprezentowana przez 11 zawodników, którzy mocno zaznaczyli swoją obecność na zawodach.

W półmaratonie najszybciej z klubowiczów zameldował się na mecie Krzysztof Węglarczyk, który z czasem 1:28:45 zajął 10 miejsce open oraz 3 miejsce w kategorii M40.

Jarosław Świta - 97 miejsce open , 15 miejsce M45

Ekipa Formy zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej w półmaratonie.

Z kolei na dystansie 10 km najszybciej z klubowiczów dotarł do mety Ireneusz Stachowski który z czasem 39:02 zajął 9 miejsce open oraz 4 miejsce w kategorii M40.

Magdalena Patas zajęła 2 miejsce open wśród pań uzyskując wynik 41:07 a Czesław Mojżysz przybiegając jako 31 zawodnik dziesiątki uzyskał 2 czas w kategorii M60.

Ekipa Formy zajęła również II miejsce w klasyfikacji drużynowej na dystansie 10 km.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1