zamknij

Biznes

Galeria Karuzela do rozbudowy?

2015-11-09, Autor: mk
Na razie nie są znane żadne szczegóły tej inwestycji. Wiadomo natomiast, że są robione przymiarki do rozbudowy galerii handlowej Karuzela w Wodzisławiu.

Reklama

Inwestor, firma Boza Inwestycje z Rybnika nie zdradza na razie żadnych szczegółów. - To naprawdę bardzo wstępna faza tej koncepcji. Jesteśmy dopiero na etapie rozeznania fizycznych możliwości na rozbudowę obiektu i zainteresowania najemców. Nic więcej nie mogę powiedzieć - zaznacza Sarah Klebeko, zarządzająca obiektami handlowymi Karuzela, w tym Galerią Karuzela w Wodzisławiu Śl.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, dotychczasowi najemcy są zainteresowani zwiększeniem wynajmowanych powierzchni handlowych. Przypomnijmy, że w obiekcie znajduje się 19 sklepów. Powierzchnia handlowa to 6280 m.kw. Galeria Karuzela w Wodzisławiu została otwarta z początkiem grudnia 2013 roku.

Dodajmy, że dwa lata temu w Wodzisławiu ruszyła też budowa drugiej galerii handlowej "Stara Kopalnia". Inwestycja póki co stoi w miejscu, a terminy otwarcia były już kilkakrotnie przesuwane. Aktualnie określa się go na jesień 2016.
Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~pietruch 2015-11-09
  12:41:17

  24 0

  Żarty chyba... jak już to niech budują na tym parkingu po drugiej stronie i przejście nad ulicą. Podobnie jak Gemini w Bielsku.

 • ~kassiienka 2015-11-09
  15:39:42

  12 0

  Wiecie co... zbudujcie może prawdziwy dworzec autobusowy, albo większy parking, albo może bezpłatny parking, bo osobiście krew mnie zalewa jak muszę płacić za godzinę, a parkuję na 10 minut.
  Zróbcie w końcu coś dla tego miasta pożytecznego, a nie kolejny supermarket jak Lidl -.- w dodatku w tak ścisłym centrum - przecież Sklepiki przy rynku i na ul. Kubsza tak dostają "po dupie", że się w głowie nie mieści. Ale nie - należy myśleć o dobudowie kolejnych sklepów - zgroza!

 • ~Toffi 2015-11-09
  16:35:49

  11 0

  Zaciekawiła mnie ta informacja i ... proszę zobaczyć zakładkę zdjęcia / wizualizacje
  http://www.retailconcept.pl/projekty/Galeria_Karuzela_Wodzislaw_Slaski,2

 • ~Don C. 2015-11-09
  18:59:56

  7 0

  @Toffi-trzeba przyznać że jesteś spostrzegawczy ;-) Z tego wynika że chcą to powiększyć o cały obecny parking a nowy parking chyba w miejscu terenu co jest do sprzedania koło parku.Od początku twierdziłem że spierniczyli sprawę bo obiekt powinien być od razu 2 poziomowy czyli na piętrze strefa z jedzeniem + multikino.Kapli się dopiero teraz jak widzą że interes dobrze idzie ale teraz rozbudować to tylko w bok.

 • ~may 2015-11-09
  20:29:58

  13 0

  @kassiienka: a czyja to wina, że sklepiki dostają po dupie? Ich własna. Kto im broni mieć czynne do 18, jak chociażby w rybniku? NICZYM nie przyciagają klienta i mają wszystko całkowicie w dupie, więc sorry.

 • ~ 2015-11-09
  23:04:47

  2 0

  Pietruch jak już oBielsko chodzi to jest SFERA!!!!!

 • ~Arteks 2015-11-09
  23:18:48

  0 19

  Jeśli Karuzelę się rozbuduje o teren parkingu czyli powiększy tak o 1/3 to... w zasadzie można będzie przenieść tam wszystkie jeszcze istniejące sklepy które przetrwały na wodzisławskiej starówce... Podobno w tak niedużym mieście jak Wodzisław kilkadziesiąt lokali w kamienicach jest pustych. Nawet ponoć lokalu który chce wynająć Kieca nikt nie chce... Życie miasta wkrótce skoncentruje się w Kauflandzie i Karuzeli. Jeśli wam to pasuje to gratuluje bo jeszcze żeby ta Karuzela czy Kaufland były jakieś atrakcyjne i sympatyczne... ;) A jak tam Stara Kopalnia? To już w ogóle wymiotło by ludzi pewnie nawet z Karuzeli i Kauflanda...

 • ~lukaszu 2015-11-10
  12:59:05

  22 0

  Dla rynku byłoby dobre... przenieść "starą", "historyczną" fontannę do muzeum i tam ją czcić a w to miejsce konkretna fontanna lub woda wystrzeliwująca. To przyciągnie dzieci, spacerowiczów itd. Na rynku powinien być McD, KFC lub PizzaHut to również generuje ruch wkoło, przy okazji okoliczne wystawy będą pracowały (oczywiście nie chodzi mi tutaj o kantory, bankomaty itp).

 • ~Dr Svevo 2015-11-10
  16:30:12

  12 0

  ~Arteks~nic tylko podziękować za twoje szczere zatroskanie.Tylko idąc tropem twojej logiki to w niezbyt dużym Rybniku także jest wiele lokali albo pustych albo na upadku.Do tego stopnia było to bolesne że nawet miasto musiało interweniować wydając wiele milionów na przebudowę jednej uliczki zwanej ul.Sobieskiego.W Wodzisławiu miasto nie interweniuje więc chyba nie jest tak źle.Co do reszty zgadzam się z ~lukaszu.

 • ~Don C. 2015-11-10
  17:46:54

  12 0

  Oczywiście @lukaszu tylko to co jest proste dla nas to dla urzędników i radnych miejskich jest bardzo trudne.Radni miejscy czyli nauczyciele i emeryci dbają tylko o oświatę i szkoły podstawowe. @ Arteks-zawsze się cieszę jak coś napiszesz bo wiadomo że musi być kontrowersyjnie w twoim wykonaniu ;-) Powiedz zatem o ile będzie bardziej atrakcyjny i sympatyczny Kaufland budowany w Rybniku od tego który jest w W Śl.Pomijając już fakt że ten rybnicki ogłoszony został już dawno inwestycją roku ... i pomijając już to że zakorkuje się jeszcze bardziej dojazd do centrum z tamtej strony.

 • ~Arteks 2015-11-10
  18:58:54

  0 20

  @DrSvevo - jak zwykle w Rybniku się wszystko udaje. :) Owszem było pełno pustych lokali a teraz na całym deptaku od bazyliki do Rynku naliczyłem wczoraj 4... Nie wierzysz - przyjedź i sam zobacz. W dodatku z tych czterech, dwa są w trakcie remontu. Ostatni raz w Wodzisławiu byłem rok temu więc nie mogę ocenić ale z tego co mi mówił mhl999 - wybitny znawca Wodzisławia, w centrum macie kilkadziesiąt pustych lokali(!) A w Rybniku problemem był tylko tzw. deptak (Sobieskiego i Powstańców) bo na innych ulicach nie nastąpił odpływ handlowców. No i pomysł jak ożywić deptak się udał mimo różnych niuansów. Nawet rybniccy malkontenci już przestali gderać na puste lokale bo ich już prawie nie ma. A u was cieszycie się jak dzieci, że Karuzela się ma rozbudować - a zaniedługo handel zupełnie zniknie z wodzisławskich ulic. Macie jakiś pomysł na to? Wyciągnijcie wnioski póki nie jest za późno. Czasami małpowanie wzorców z dużych miast jest niebezpieczne. @Don C. - mnie twój humor też od dawna bawi i poza tym, że nie znasz się na wielu rzeczach - lubię jak się czasami pojawiasz w jakieś dyskusji. Swoimi prowokacjami i harcami często je ożywiasz. :D @lukaszu - mądrze piszesz. Lokale tego rodzaju napędzają trochę ludzi. Tak samo niesieciowe lokale jeśli są dobre np. w Rybniku Lily - wiecznie pełna ludzi cukiernia.

 • ~Arteks 2015-11-10
  19:00:55

  0 22

  @Don C. - żebyś wiedział... ten Kaufland rybnicki wygląda inaczej jeśli chodzi o elewacje niż inne Kauflandy w Polsce. Natomiast mi osobiście wcale się nie podoba, że powstaje w tym miejscu. Ja się nie cieszę z niego zupełnie. Za to koło niego powstaje bardzo nowoczesny blok mieszkalny i nowa galeria handlowa - mała ale z klasą. Sam się przekonasz wkrótce. :)

 • ~KARNISZ 2015-11-10
  20:20:20

  1 0

  lukaszu ma racje... jak rzucili beret moherowy na rynku tak lezy !!!! i jest jak jest, stary stary i stary ...popatrzcie na rynek W Rybniku tam chcą i zmieniają ...a u nas ciagle tylko walka czy cos zmienić czy nie czy zburzyć muszle koncertowa czy nie !! po cholerę takie starocie trzymać by było się lepiej to trzeba chcieć modernizować i zmieniac a nie posadzic kwiatuszki na rynku wodzisławskim a jak się zerknie katem oka w sobote na rynek to babcia z pieskiem idzie !!

 • ~KARNISZ 2015-11-10
  20:27:55

  9 0

  a jeżeli chodzi o galerie to z doopy za przeproszeniem zrobiona !!! jak można zrobić jakiś PSEUDO PKS gdzie ciezarowki dowoza towar do galerii ciasno chodnik nijaki, przystanki.... aut pełno na nie praktycznym parkingu ciasnym i w ogole .... dla mnie inwestycja totalnie nie przemyslana bo mozna było naprawdę swietna galerie zrobić dwo pozomowa z parkingiem na gorze a nie teraz myslec o rozbudowie

 • ~KARNISZ 2015-11-10
  20:30:11

  2 0

  Zrobili galerie na sztuke byle by cos mieli wodzisławianie w tym Wodzisławiu..

 • ~ 2015-11-10
  20:37:24

  1 0

  Każda Galeria Karuzela jest jednopoziomowa, oprócz wodzisławskiej np. w Lublińcu i Turku, dlatego ta wodzisławska chce rozrastać się wszerz. O dopuszczeniu takiego inwestora zdecydowali nasi radni miejscy wspólnie z prezydentami.

 • ~KARNISZ 2015-11-10
  20:49:04

  4 0

  no i dobrze niech rozubowywuja ale przemyślanie konkretnie i nowocześnie ... faktu nie zmienia ze parking do przeróbki taksamo jak i PKS dobrze by było zrobić w innym miejscu nie mowie ze jakiś potężny ale zgrabny przemyślany .... ale ja co najwyzej to mogę postukac w klawiaturę sobie :D

 • ~Don C. 2015-11-10
  21:15:31

  8 0

  @KARNISZ-oczywiście że inwestor skupił się na oszczędnościach a spokojnie mógł być 2 poziom i teraz by nie kombinowali jak koń pod górę.Oczywiście nie jest tak do końca jak pisze @jerzy14 bo to co powstało w Lublińcu czy Turku jak żywo przypomina obiekt w Rydułtowach.@KARNISZ- w Rybniku z małym rynkiem właściwie nie ma problemu bo po prostu jest mały i kameralny.Wystarczy założyć 2 ogródki piwne 6 ławek i fontannę i jest spoko.Taki go stworzyli założyciele grodu z myślą o małym mieście.W W Śl. rynek jest prawie 2 razy większy stąd też problem jest dużo większy.Jak ktoś nie daje wiary to może o to zapytać @mhl-a 999 wybitnego znawcy W Śl. i Rybnika ;-)

 • ~Arteks 2015-11-10
  23:48:51

  0 17

  @Don C. - wielkość Rynku jest chyba właśnie w Wodzisławiu największym problemem... Nie dość, że mało ludzi to jeszcze ta powierzchnia dodatkowo powoduje, że wrażenie pustości jest większe. @jerzy14 - z tego co pamiętam, w tym miejscu nie można było budować czegoś wyższego bo zakłócałoby to miejski krajobraz. Trudno się z tym nie zgodzić. @karnisz - muszla w parku wodzisławskim jest ciekawym obiektem z czasów PRL. To że jest zaniedbana nie znaczy, że nie ma jakiegoś uroku. Czasami w jakimś amoku burzy się ciekawe obiekty z tamtych czasów pod pozorem "brzydoty", a nie brzydota jest problemem ale zaniedbanie. Ile razy ta muszla od momentu powstania przechodziła jakiś remont? Osobnym problemem jest to, że podobno jest wykorzystywana tylko raz w roku w czasie festiwalu reagge. Innych pomysłów zdaje się że nikt na nią nie ma... Ja co raz bardziej cenię architekturę z czasów PRL. Niekiedy powstawały bardziej ambitne obiekty niż dzisiaj. Niestety nie docenia się ich bo... to była komuna, PRL i samo zło... Dzięki temu w Warszawie wyburzono słynny Supersam, w Katowicach niesamowity dworzec, a w Rybniku Domus... :/

 • ~Arteks 2015-11-10
  23:56:42

  0 15

  @Don C. - nie wiem ile w Wodzisławiu jest ogródków. W Rybniku co roku pojawia się ich 14-15. Z tego co słyszałem to nowością od przyszłego roku będzie jednolitość kolorystyczna parasoli. Poza Rynkiem, ogródki w tym roku pojawiły się także na deptaku i pl. JPII. Tak z ciekawości ile na wodzisławskim Rynku ich jest? Bo to da pewnego rodzaju odpowiedź jakie jest zainteresowanie biznesu - "sercem" miasta. U nas co roku duże.

 • ~qubus25 2015-11-11
  15:19:46

  0 1

  Czytając niektóre opinie zastanawiam się czy piszecie poważnie....

  @ Lukaszu - Chcesz do pięknego (choć nieco zaniedbanego rynku) wpuścić Mcdonalds czy jakieś inne sieciowe badziewie? Taki jest twój pomysł na uatrakcyjnienie tego miejsca?! To jakaś profanacja... Macie naprawdę wyjątkowy rynek i warto dbać o taką perełkę. Przydałoby się raczej więcej lokali typu restauracja "Pod Arkadami" (może dobra cukiernia?) a nie sieciówek jakich wiele w każdej podrzędnej mieścinie.

  Problemem jest, wspominany wcześniej na forum, dobór sklepików i ich godziny otwarcia, a nie to, że rynek jest duży czy ciekawy architektonicznie.

  ....Posadźcie drzewa to zrobicie drugie Katowice ;-) .... no i Mac pośrodku....

 • ~lukaszu 2015-11-11
  18:05:09

  6 0

  @Qubus to co napisałeś jest, leży i kwiczy. Na rynku musi być coś co sprawi, że z rodziną chciałbym tam się teraz wybrać. Po co tam mam iść? Jeść nie chce, moze bym sie skusil na kawe, ale lubie taka z McD albo cos co znam a nie typowo zza szybki na tależyku. Tam musi byc cos xo przyciaga, wszyscy na tym skorzystaja. Ps. Co buduja za statoilem? Baner suegruje ze nastepna stacja benzynowa, mam racje?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1241