Gimnastycy z Radlina mistrzami Polski!

2014-06-04, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Ogromny sukces, nawiązujący do czasów złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich Leszka Blanika, osiągnął Klub Gimnastyczny Radlin. Dwójka jego zawodników - Dawid Węglarz i Bartosz Czaja, została mistrzami Polski w gimnastyce sportowej. Jakby tego było mało, z Białej Podlaskiej, brązowy krążek przywiózł też Piotr Wieczorek.

Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn należały do gimnastyków z Radlina. Nasi reprezentanci zdobyli tam łącznie 11 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe.

Mistrzem Polski w wieloboju gimnastycznym juniorów starszych do lat 17 został Dawid Węglarz, zdobywca 4 medali. Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym, zdobył złoty medal w ćwiczeniach na poręczach oraz srebrny w ćwiczeniach na kółkach i brązowy na koniu z łękami.

Niespełna 18-letni Bartosz Czaja w kategorii młodzieżowca do lat 21, oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym zdobył także złoty medal w ćwiczeniach na drążku oraz srebrny w ćwiczeniach na koniu z łękami.

Piotr Wieczorek, zdobywca brązowego medalu w wieloboju w kategorii juniora do lat 17, zdobył również złoty medal w ćwiczeniach na kółkach, srebrny na koniu z łękami i ćwiczeniach wolnych.

Najmłodszy z zawodników Klubu Gimnastycznego - 15-letni Dawid Niżnik zajął 10. miejsce w wieloboju gimnastycznym w kategorii juniora do lat 17 oraz 7. miejsce w finale ćwiczeń wolnych i 8. miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i drążku.

Multimedaliści Mistrzostw Polski Klubu Gimnastycznego są podopiecznymi Leszka Blanika, natomiast trenerem Dawida Niżnika jest Damian Kepmny.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0