Grad goli na Bogumińskiej. Odra minimalnie gorsza od lidera

2022-04-28, Autor: KB

Druga drużyna Zagłębia Lubin pokonała we wczorajszym meczu Odrę Wodzisław 4:3. Kibice ekipy z Wodzisławia mogą być jednak dumni ze swojej drużyny. Było to bardzo dobre spotkanie z obu stron. Drużyna Odry niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej III Ligi. Kolejny mecz ekipa Odry zagra 30 kwietnia z Rekordem Bielsko-Biała.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia zawodników Odry Wodzisław. W 10. minucie po bramce Czubania gospodarze prowadzili 1:0. Od tej bramki rozpoczęła się wymiana ciosów przy Bogumińskiej. W 22. minucie bramkę wyrównującą zdobyło Zagłębie. Kwadrans później zespół „Miedziowych” już prowadził 2:1. Na przerwę zespoły schodziły jednak remisując 2:2. Z rzutu karnego, w 45. minucie bramkę zdobył zawodnik Odry, Borek.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla gości. W 53. minucie Zagłębie wyszło po raz drugi w tym meczu na prowadzenie. Kilka minut później Odra ponownie doprowadziła do wyrównania. Bramka Kalisza dała wynik 3:3. W 69. minucie zawodnicy gości ustalili wynik spotkania. Było 3:4. Mimo tego, że do końca zostało meczu zostało jeszcze dwadzieścia minut nie padła już żadna bramka. Lider tabeli wygrał z Odrą 4:3.

Do końca sezonu pozostało osiem kolejek. Odra Wodzisław zajmuje obecnie 14. miejsce w ligowej tabeli. Przewaga nad strefą spadkową to zaledwie 5 punktów. W najbliższy weekend kolejne starcie z mocnym rywalem. W Bielsku-Białej Odra zmierzy się z szóstym w tabeli Rekordem.

Odra Wodzisław – Zagłębie II Lubin 3:4

Odra Wodzisław: Witek - Niemiec, Krzyżok, Kruppa, Radzewicz - Gać(C), Borek, Zdunek, Wenglorz, Kalisz - Czuban

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2