Grad goli w meczu Unii Turza Śląska

2018-04-23, Autor: szuM, źródło: uniaturza.pl

Unia Turza uległa na wyjeździe Gwarkowi Tarnowskie Góry 2:4. Cztery z sześciu goli jakie padły w meczu zdobyto po stałych fragmentach gry.

Po środowej porażce ze Stalą Brzeg czekał nas kolejny trudny pojedynek z drużyną z czołówki tabeli. Po cichu kibice liczyli, że dobra passa unitów w meczach z Gwarkiem zostanie podtrzymana i wrócimy do domu przynajmniej z jednym punktem. Niestety pomimo, iż podopieczni trenera Krzysztofa Górecko nie zaprezentowali wielkiej piłki, to dobre zachowanie tarnogórzan po dośrodkowaniach z rzutów rożnych przesądziło o ich zwycięstwie.

Zanim jednak padły bramki dla gospodarzy, to dwukrotnie bliscy objęcia prowadzenia byli turzanie. W 17 minucie Dawid Hanzel wyłuskał piłkę spod nóg Kamila Cholerzyńskiego, podał na 16 metr do Sławomira Musiolika, ten choć niepilnowany nie trafił dobrze w piłkę i uderzył niecelnie. W 27 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Pawlusiński, futbolówka nieuchronnie zmierzała w okienko bramki Andrzeja Wiśniewskiego, ale golkiper Gwarka w niesamowity sposób przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 34 minucie cieszyli się za to gospodarze, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Grzegorza Fonfary, Adam Dzido uciekł Arkadiuszowi Lalko i głową pewnie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Turzanie nie zdążyli otrząsnąć się jeszcze po stracie gola, a już przegrywali 0:2. Składna akcja tarnogórzan prawą stroną boiska zakończyła się dośrodkowaniem Sławomira Jaworskiego, którego nie sięgnął co prawda Dawid Jarka, ale zamykał akcję Sebastian Pączko i głową z bliska pokonał Piotra Pasia.

Tuż przed przerwą dośrodkowanie z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska Dariusza Pawlusińskiego zaskoczyło wszystkich włącznie z bramkarzem Gwarka i piłka wpadła po odbiciu się od murawy w górny róg bramki. Kontaktowy gol wlał nadzieje, że możemy w drugiej połowie wywieźć z trudnego terenu choćby jeden punkt, tym bardziej, że gospodarze, poza stałymi fragmentami gry, nie potrafili poważnie zagrozić naszej bramce.

Druga część meczu to uporczywa walka obu zespołów o przejęcie inicjatywy, niby więcej z gry mieli gospodarze, ale to unici mogli wyrównać, gdyby Piotr Trąd będąc na wprost bramki uderzył, a nie podawał do Marka Gładkowskiego. W końcówce meczu znów dwa dośrodkowania z rzutów rożnych przyniosły gospodarzom gole, najpierw po takowym Hanzel faulował w polu karnym Sławomira Pacha i sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę, a w 89 minucie dośrodkowanie doświadczonego pomocnika Gwarka na bramkę zamienił ponownie Dzido.

W pierwsze minucie doliczonego czasu gry turzanie odpowiedzieli golem Trąda, który wreszcie zdecydował się na strzał z 16 metrów i futbolówka odbijając się jeszcze od słupka zatrzepotała w siatce. Cztery zdobyte bramki w ostatnich dwóch meczach nie przyniosły nawet punktu. Za tydzień w sobotę czeka Unię kolejny trudny mecz z niepokonanym na wiosnę Piastem Żmigród.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – KS UNIA TURZA 4:2 (2:1)
1:0 Adam Dzido (32. minuta)
2:0 Sebastian Pączko (36.)
2:1 Dariusz Pawlusiński (45.)
3:1 Sławomir Pach (80. - karny)
4:1 Adam Dzido (89.)
4:2 Piotr Trąd (91)

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY: Andrzej Wiśniewski – Remigiusz Curyło, Adam Dzido, Kamil Cholerzyński, Mateusz Śliwa – Sławomir Jaworski (59` Oskar Stanik), Grzegorz Fonfara, Dominik Konieczny, Sławomir Pach, Sebastian Pączko (75` Adrian Sikora) – Dawid Jarka (83` Patryk Timochina). Pozostali rezerwowi: Mateusz Rosół, Jakub Dyląg, Mateusz Górka, Bartłomiej Cymerys. Trener: Krzysztof Górecko

KS UNIA TURZA: Piotr Paś – Piotr Glenc (55` Piotr Szymiczek), Arkadiusz Lalko, Kamil Kuczok, Krzysztof Suchecki – Marek Gładkowski, Krystian Dudała, Dariusz Pawlusiński, Piotr Trąd, Sławomir Musiolik – Dawid Hanzel (83` Paweł Polak). Pozostali rezerwowi: Tomasz Lewandowski, Jan Chlebik, Paweł Staniczek, Dawid Pawlusiński, Kamil Kostecki. Trener: Józef Dankowski