Gwiazda lepsza od Krzyżanowic

2018-03-25, Autor: PS

Pierwszy mecz o punkty w ZINA lidze okręgowej mają za sobą zawodnicy Gwiazdy Skrzyszów i LKS-u Krzyżanowice. W niedzielne popołudnie Gwiazda pokonała na własnym boisku gości z Krzyżanowic 2:0.

Inauguracja zmagań ligowych w Skrzyszowie rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Zespół Bartosza Hudka już w 16 minucie wyszedł na prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, główka jednego z zawodników Gwiazdy trafiła w poprzeczkę, piłka spadła jednak na głowę dobrze ustawionemu Rafałowi Mitko. W tej sytuacji Dawid Fugiel mógł jedynie wyjąć piłkę z siatki swojej bramki.

Pozostała część pierwszej połowy to wymiana ciosów, oba zespoły skupiły się na zabezpieczeniu tyłu i większość akcji rozpoczynała się od dalekiego wybicia piłki na napastników. W tym elemencie gry świetnie czuł się były zawodnik Gwiazdy reprezentujący teraz barwy LKS-u Piotr Dudek. Niestety mimo usilnych starań obu ekip rezultat spotkania nie uległ zmianom i na przerwę z jednobramkową zaliczką schodzili gospodarze.

Druga odsłona meczu przyniosła znaczną zmianę obrazu gry. Do ataku przeszli goście, nie mając nic do stracenia piłkarze Roberta Żbikowskiego z akcji na akcję nabierali tempa. Na ich nieszczęście świetnie dysponowany był Paweł Lajda, który do końca spotkania zachował czyste konto.

W 80 minucie do szybkiej kontry zebrali się goście, dobrze zorganizowana obrona Gwiazdy zatrzymała jednak kontratak jeszcze na połowie LKS-u. Piłka powędrowała do Grzegorza Porwoła a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Fugla.

Ostatnie pięć minut to już prawdziwa nawałnica ataków ze strony przyjezdnych. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Dudek jednak jego strzał z narożnika pola karnego świetnie obronił Lajda.

Gwiazda Skrzyszów – LKS Krzyżanowice 2:0 (1:0)

1:0 – Mitko 16min.

2:0 – Porwoł 80min.

Gwiazda: Lajda – Kuźdub, Hudek, Stabla, Mitko (46. Porwoł) – K.Oślizło, W. Oślizło, Szuła, Woźnica (80. Łozowski), Szczerbiak – Baranek (90. Klapuch). Trener Bartosz Hudek

LKS: Fugiel – Sadowski (15. Gardawski), Michalak, Krupiński, Styczeń – Musioł, Pawłowski (60. Robert Żbikowski), Radosław Żbikowski, Kiljan, Turkiewicz (46. Staniek) – Dudek. Trener Robert Żbikowski

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2