I Runn Cross oraz I Regatta Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w crossfit

2015-09-18, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Za nami I Runn Cross oraz I Regatta Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w crossfit. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Cross-Sport Wodzisław Śląski.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach: open, mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego oraz członkowie klubów Cross-Sport oraz Formy. Do kilkugodzinnej rywalizacji przystąpiło w sumie 42. zawodników, w tym 8. pań. Zawody zostały podzielone na trzy części: bieg na 5 km, ćwiczenia crossfit i finał z cięższymi obciążeniami.

W biegu najlepiej spisali się lżejsi zawodnicy, których domeną na co dzień jest bieganie. W czołówce znalazł się Piotr Jezierski oraz zawodnicy Formy - Mirosław KuczokKrzysztof Lesik. W dalszym etapie zawodów zaczęli dominować już crossfitierzy. Dobrane ciężary eliminowały zawodników, którzy z tą dyscypliną nie mieli do czynienia. Szczególnie wyróżnili się Paweł Wilim oraz Krzysztof Piętka, którzy wygrali drugą i trzecią rundę. Poziom wśród pań był bardziej wyrównany. Rundy crossfitowe najlepiej wykonała Agnieszka Śmiatek. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 16 panów oraz 6 pań. W serii finałowej zawodnicy do zaliczenia mieli ćwiczenia z catbells 16 kg, przetaczanie opony od samochodu ciężarowego, martwy ciąg z obciążeniem 40 kg. W finale ponownie zabłysnął Paweł Wilim wyprzedzając Krzysztofa Piętkę oraz Sebastiana Smołko. W finale pań zwycięstwo przypadło Agacie Śmiatek. Drugie miejsce zajęła Karolina Bizoń a trzecie Aleksandra Malec-Kempka.