II liga kobiet: Olimpia pierwszy raz przegrywa. Katastrofa w drugiej kwarcie

W czwartej kolejce rozgrywek o awans do I Ligi Kobiet zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski doznały swojej pierwszej w sezonie porażki. W wyjazdowym spotkaniu, zawodniczki z Wodzisławia uległy AZS UŚ Katowice 68:34

Na początku nie zapowiadało się na tak wysoką porażkę. Wodzisławskie koszykarki rozpoczęły mecz od prowadzenia 4:0 po celnych rzutach Karoliny MikołajewskiejJoanny Soboty - najlepszej w tym dniu zawodniczki Olimpii.Wkrótce rywalki wyrównały i zdołały wygrać pierwszą kwartę 10:6, ale prawdziwa katastrofa nastąpiła w kwartach drugiej i trzeciej.

AZS skutecznie wyeliminował z gry rozgrywające Olimpii.  W efekcie, nastąpił paraliż poczynań ofensywnych wodzisławskiej drużyny. Koszykarki łatwo traciły piłkę, co było wodą na młyn dla rozpędzającego się zespołu gospodarzy.
Porażka w kwarcie 24:7, mówi sama za siebie.

W ostatniej odsłonie meczu gospodynie kontrolowały przebieg gry i ostatecznie wygrały 68:34.

Kolejne spotkanie drużyna Olimpii rozegra we własnej hali (Gimnazjum nr 2) 9 listopada o godzinie 16.00, a przeciwnikiem będzie ekipa MTS Ikar Niepołomice.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – AZS UŚ Katowice 68:34 (10:6, 21:10, 24:7, 13:11)