II liga kobiet: Zorza rozpoczyna rok tie-breakiem

Zorza Wodzisław udanie rozpoczęła 2014 rok. Nasze siatkarki pokonały Gwardię Wrocław 3:2 w meczu II ligi kobiet.

Drużyna z Wrocławia przyjechała na spotkanie z Zorzą bardzo zmobilizowana. Już w pierwszym secie Zorza bardzo męczyła się z przeciwniczkami. Podopieczne Andrzeja Brzezinki wygrały 27:25, ale było już pewne, że kto spodziewał się łatwej przeprawy, był w błędzie.W kolejnych dwóch setach zwyciężyły przyjezdne (25:23 i 25:18). Szkoleniowiec Zorzy zmieniał wyjściową szóstkę, a także szukał zmian na pozycji rozgrywającej.

Roszady trenera przyniosły efekt dopiero w czwartym secie. Zorza rozpoczęła tę odsłonę z przytupem, od kilkupunktowego prowadzenia, którego nie oddała już do końca. Wygrała 25:21.

Tie-breaka wodzisławianki rozpoczęły jeszcze lepiej. Po pięciu piłkach, na tablicy widniał wynik 5:0 dla gospodyń. W pewnym momencie Gwardia miała co prawda tylko jedno oczko straty, ale ostatecznie to Zorza wygrała 15:11, a cały mecz 3:2.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko cztery mecze. Zwycięstwo z będącym niżej w tabeli Impel Gwardią Wrocław cieszy i pozwala zachować bezpieczną przewagę nad 9. w klasyfikacji MKS-em II Dąbrowa Górnicza. Zorza jest na 8. pozycji.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - Impel Gwardia Wrocław 3:2      (27:25, 23:25, 18:25, 25:21, 15:11)

Skład Zorzy Wodzisław: Judyta Ogerman, Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Magdalena Prokop, Patrycja Szado, Marta Wójcik (kapitan), Daria Hibner, Karolina Marchewka, Agnieszka Ostrzołek (libero)

Trenerzy: Andrzej Brzezinka, Andrzej Szruba