II liga kobiet: Zorza w nieprawdopodobny sposób traci zwycięstwo

2013-11-28, Autor: Robert Furtak, mkot
Pięć setów trwało starcie Zorzy Wodzisław z MCKiS Jaworzno. Ostatecznie podopieczne Andrzeja Brzezinki uległy 2:3 i w tabeli dopisują sobie tylko jeden punkt.

Pierwszy set to ciągła wymiana ciosów pomiędzy siatkarkami obu drużyn. Co kilka minut na tablicy widniał też stan remisowy (7:7, 9:9, 12:12). Kiedy gospodynie pod koniec seta ponownie doprowadziły do remisu (wynik 20:20) sprawa rozstrzygnięcia wciąż wydawła się otwarta. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, które wygrały 25:22.

Początek drugiego seta wyglądał w wykonaniu naszej drużyny fatalnie i po kilku piłkach było już 0:4. Przy zagrywce kapitan Zorzy, Marty Wójcik, miejscowe doprowadziły szybko do stanu remisowego 4:4. W pewnym momencie siatkarki Zorzy zaczęły budować przewagę i doprowadziły do rezultatu 19:9! Świetnie grała Aleksandra Małek. Kroku dotrzymywały jej koleżanki. Zorza wygrała 25:16

Trzecia odsłona, chociaż bardziej wyrównana, to znowu była pod kontrolą Zorzy. W ataku doskonale radziły sobie Weronika Dusza, Ola Małek czy Monika Wieliniec.  Dołączyła do nich bardzo skuteczna w tej części meczu Patrycja Szado. Zorza znowu zwyciężyła do 25:16

Po dwóch pewnie wygranych setach, nikt nie spodziewał się, że Zorza może to spotkanie jeszcze przegrać. Stało się inaczej. Już w czwartej odsłonie wodzisławianki przegrywały 0:5. Rywalki utrzymały prowadzenie. Nie pomogły nawet dwa z rzędu skuteczne bloki Moniki Wieliniec.  Set zakończył się wyniki 22:25.

Wiadomo było, że oba zespoły zdobyły już po jednym punkcie do ligowej tabeli, a o zwycięstwie w całym meczu miał zdecydować tie-break. Decydujący set rozpoczął się od równowagi, ale od stanu 2:2, to miejscowe rozpoczęły budowanie przewagi. Sygnał do ataku dała Ola Małek, zdobywając w ciągu kilku minut cztery punkty po skutecznych atakach ze skrzydła oraz drugiej linii. Po świetnym bloku pary Daria Hibner-Monika Wieliniec na tablicy wyników widniał rezultat 7:3. Po chwili, przy stanie 8:4, nastąpiła zmiana stron i przyjezdne wzięły się do odrabiania strat.

Przy stanie 12:7 nastąpił jednak zastój w grze miejscowych i po kilku piłkach na tablicy był remis 12:12! Kiedy do wyniku 14:13 doprowadziła Magda Prokop, miejscowe siatkarki miały piłkę meczową.  Trzy kolejne punkty zdobyły jednak dziewczyny z Jaworzna i ustaliły wynik tie-breaka na 14:16, a rezultat spotkania na 2:3 dla MCKiS-u.

Teraz siatkarki z Wodzisławia czeka seria trzech pojedynków wyjazdowych.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - MCKiS Jaworzno 2:3 (22:25, 25:16, 25:16, 22:25, 14:16)

Skład MKS Zorza Wodzisław Śląski: Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Magda Prokop, Patrycja Szado, Marta Wójcik (kapitan), Daria Hibner, Agnieszka Ostrzołek (libero), Karolina Marchewka.

Trenerzy: Andrzej Brzezinka, Andrzej Szruba