III liga: Jeden punkt zostaje w Turzy

2017-09-10, Autor: PS

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Unią Turza Śląska a Gwarkiem Tarnowskie Góry zakończyło się remisem 2:2. Piłkarzom Józefa Dankowskiego zabrakło odrobinę szczęścia by zgarnąć pełną pule w dzisiejszym spotkaniu.

Spotkanie wybornie rozpoczęli goście, którzy na prowadzenie wyszli już w pierwszej minucie spotkania. Tomasz Urbainczyk wykorzystał błąd defensorów Unii i w sytuacji sam na sam pokonał Marcina Musioła.

Na wyrównanie, kibice musieli czekać aż do 55 minuty. Sławomir Musiolik odważnie zaatakował jednego z zawodników Gwarka, odebrał mu piłkę i gdy wydawało się, że sam będzię kończył tę akcję, został faulowany. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr przed bramką Wiśniewskiego. Rzut karny na bramkę zamienił Dawid Hanzel.

W 75 minucie kolejną wyśmienitą akcję przeprowadził Musiolik. Najpierw ograł obrońcę by później kropnąć bez namysłu na bramkę Gwarka. Do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Hanzel i dopełnił formalności.

Niestety Unitom nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca. Gola dającego remis przyjezdnym zdobył rezerwowy Adrian Sikora.

Unia Turza - Gwarek Tarnowskie Góry 2:2 (0:1)

0:1 Urbainczyk 1min

1:1 Hanzel 55min (rzut karny)

2:1 Hanzel 75min

2:2 Sikora 82min

UNIA:Musioł – Szymiczek, Staniczek, Zarychta, Glenc – Gładkowski, Kuczok, Pawlusiński, Okraszewski , Musiolik – Hanzel. Trener: Józef Dankowski

Gwarek: Wiśniewski - Dyląg, Dzido, Jarka, Timochina - Śliwa, Stanik , Pączko, Pach, Urbainczyk - Cymerys. Trener: Krzysztof Górecko.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1