III liga: Turza gromi rezerwy Zagłębia Lubin

2017-10-25, Autor: PS

W środowe popołudnie w Turzy Śląskiej doszło do konfrontacji miejscowej Unii z rezerwami Zagłębia Lubin. Podopieczni Józefa Dankowskiego sprawili srogie lanie swoim rywalom z Lubina i wygrali 4:2.

Wymarzone otwarcie zaliczyli tego dnia piłkarze Unii. Już po pierwszych 10 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0.

Worek z bramkami w 4 minucie spotkania rozwiązał nie kto inny jak Dawid Hanzel. Kolejny cios Unici zadali przeciwnikom z Lubina w 10 minucie za sprawą Sławomira Musiolika.

Goście mimo fatalnego początku dosyć szybko odpowiedzieli na dwie bramki gospodarzy. W 15 minucie pierwszą bramkę dla przyjezdynch zdobył Paweł Żyra.

Gol kontaktowy nie sparaliżował jednak zawodników Unii. Wręcz przeciwnie zawodnicy Józefa Dankowskiego atakowali raz po raz bramkę strzeżoną przez Szymona Steca. Bramkarz gości po raz trzeci skapitulował w 25 minucie. Autorem bramki był ponownie Dawid Hanzel.

Po przerwie oba zespoły dołożyły po jednym trafieniu. Najpierw w 58 minucie gola na 3:2 zdobył Konrad Andrzejczak, a dziesięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry, wynik spotkania ustalił Sławomir Musiolik.

Unia Turza - Zagłębie II Lubin 4:2 (3:1)

1:0 - Hanzel 4min.

2:0 - Musiolik 10min.

2:1 - Żyra 15min.

3:1 - Hanzel 25min.

3:2 - Andrzejczak 58min.

4:2 - Musiolik 80min.

Unia: Paś - Staniczek, Kuczok, Dawid Pawlusiński, Zarychta, Sthanenko, Glenc, Gładkowski, Musiolik, Dariusz Pawlusiński, Hanzel. Trener Józef Dankowski.

Zagłębie: Stec - Szukiełłowicz, Bieliński, Oko, Soszyński, Andrzejczak, Spychała, Więcek, Żyra, Szota, Pakulski. Trener Piotr Jacek.