III liga: Unia Turza bez szans w konfrontacji z Ślęzą Wrocław

2017-10-02, Autor: PS, źródło: uniaturza.pl

Niestety wczoraj skończyła się dobra passa Unii w III-ligowych rozgrywkach, bowiem po trzech meczach bez porażki Unici musieli uznać wyższość Ślęzy Wrocław ulegając na ich terenie 0:3.

Niestety wczoraj znów powróciły „demony” z przeszłości, czyli mało strzałów na bramkę, skromna liczba składnych akcji, a przede wszystkim katastrofalne błędy w defensywie.

Gospodarze trzykrotnie wykorzystali „prezenty” Unitów, stąd odnieśli łatwe i przekonujące zwycięstwo.

Już w pierwszej połowie wrocławianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale Marcin Musioł dwukrotnie zatrzymał Macieja Firleja, a raz po jego strzale w sukurs przyszedł mu słupek. Pierwszą okazję napastnik gospodarzy miał w 10 min.kiedy to po akcji Kornela Traczyka strzelał z 8 metrów, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć. Cztery minuty później znów w doskonałej sytuacji znalazł się Firlej, ale tym razem strzelił daleko obok słupka naszej bramki. W 26 min. „centrostrzał” Firleja z rzutu wolnego z boku pola karnego, po rykoszecie od jednego z naszych zawodników trafił w słupek, a po kolejnych czterech minutach Musioł wygrał pojedynek jeden na jednego z Firlejem.

Druga część meczu zaczęła się pechowo dla Unii, bowiem arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym Marcina Zarychty na Marcinie Wdowiaku, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się nieskuteczny do tej pory Firlej. Stracona bramka jakby pobudziła naszych zawodników, którzy już minutę później mogli wyrównać, ale bezrobotny do tej pory Piotr Gorczyca świetnie wybronił kąśliwe uderzenie zza pola karnego Dariusza Pawlusińskiego.

W 55 min. spotkania znów dała znać o sobie para Traczyk – Firlej, ale i tym razem Musioł kapitalną interwencją uratował swój zespół. W 60 min. Unia stworzyła sobie jedną z dwóch dogodnych sytuacji do zdobycia gola w tym spotkaniu, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego starszego z Pawlusińskich z 10 metrów uderzał niepilnowany Paweł Staniczek, ale trafił wprost w Gorczycę. Ta niewykorzystana okazja od razu się zemściła, a niefrasobliwość obrońców Unii wykorzystał Jakub Jakóbczyk z bliska pakując piłkę do siatki.

W 87 min. ostatecznie prysły nadzieje Uniina wywiezienie choćby punktu z tego wyjazdowego spotkania, bowiem indywidualną akcją, prawie od połowy boiska, zaimponował wracający po chorobie Mateusz Kluzek, obrońcy Unii dwa razy byli blisko zatrzymania jego rajdu, ale pomocnik gospodarzy szczęśliwie utrzymał się przy piłce i choć niezbyt czysto trafił w piłkę, to ta wpadła tuż przy słupku do naszej bramki.

KS ŚLĘZA WROCŁAW – LKS UNIA TURZA 3:0 (0:0)

1 – 0  Maciej Firlej 51 min. (rzut karny)
2 – 0  Jakub Jakóbczyk 62 min.
3 – 0  Mateusz Kluzek 87 min.

KS ŚLĘZA WROCŁAW: Piotr Gorczyca – Dawid Molski, Marcin Wdowiak, Oskar Małecki – Kamil Mańkowski, Adrian Repski( 90+1` Jakub Berkowicz), Kornel Traczyk (58` Mateusz Kluzek), Jakub Bohdanowicz, Kajetan Łątka – Jakub Jakóbczyk (77` Tobiasz Jarczak), Maciej Firlej (82` Mateusz Stempin). Pozostali rezerwowi: Tomasz Malisz, Adam Lasota, Łukasz Sakwa. Trener: Grzegorz Kowalski.
LKS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Piotr Szymiczek, Paweł Staniczek, Marcin Zarychta, Piotr Glenc – Marek Gładkowski (61` Jonatan Domin), Kamil Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Dawid Pawlusiński( 61` Tomasz Okraszewski), Sławomir Musiolik – Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Piotr Paś, Mateusz Krzyżok, Konrad Powała, Jan Chlebik. Trener: Józef Dankowski.