zamknij

Wiadomości

Internauta: odtrąbili sukces, a tory zaczynają zarastać! Czy coś dzieje się na stacji Wodzisław?

2016-03-31, Autor: mk
Jeden z naszych Internautów jest zaniepokojony stanem torów towarowych na stacji Wodzisław Śląski. Zauważa, że stoją nieużywane od 2014 roku, zaczynają zarastać i niszczeć. Co na to PKP Polskie Linie Kolejowe?

Reklama

- PKP PLK zapowiadała otwarcie kolejnych torów do końca I kw. br. Tymczasem na stacji od stycznia żaden dodatkowy tor nie został otwarty i praktycznie nie widać, żadnych prowadzonych prac czy robotników! Ogłosili sukces, na szybko otworzyli dwa tory i na tym koniec. Stacja zaczyna zarastać, bo tory towarowe są nieużywane od 2014 r. Może choć PKP PLK w ramach utrzymania infrastruktury na odpowiednim poziomie przeprowadzi oprysk torowiska, aby nie ulegało ono dalszej degradacji? - denerwuje się nasz Internauta i na dowód przesyła dokumentację fotograficzną. - Latarnie na części towarowej krzywe, tory zardzewiałe zarastają drzewkami - punktuje.

PKP Polskie Linie Kolejowe zaznacza, że w ramach rewitalizacji zostały wymienione tory znajdujące się przy peronach. Na pozostałych torach nie były prowadzone roboty związane z ich wymianą.

 

- Oddanie do ruchu tych torów, nastąpi po zakończeniu robót przy urządzeniach sterowania ruchem, w rejonach nastawni kolejowych WSA i WSB. Planujemy oddanie do eksploatacji pozostałych torów stacyjnych w maju br. Teren torowiska zostanie doprowadzony do stanu zgodnego z obowiązującymi w tym zakresie wymaganiami eksploatacyjnymi - podkreśla Jacek Karniewski, rzecznik prasowy spółki.

 

>>czytaj również: Pasażerowie: pociągi do Warszawy notorycznie się spóźniają. Dlaczego?

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~wyborca 2016-03-31 19:07:40

    Rzeczywiście stacja poza 3 torami wyglada fatalnie,hala napraw wagonów niepotrzebna PKP? Takie zarządzanie majątkiem PKP ? Na stacjach w Rybniku,czy Raciborzu naprawy odbywaja sie na świeżym powietrzu,a w Wodzisławiu hala dewastowana,niepotrzebna PKP,skandal

    8 0
  • ~wodzislawianin1 2016-04-01 08:55:37

    Sytuacja jest faktycznie niepokojąca przypomina tą z końca 2015 r. kiedy to obiecywano gruszki na wierzbie i ciągle przesuwano terminy a na stacjach w Olzie i Wodzisławiu nie działo się praktycznie nic. Teraz jest podobnie, od stycznia nie wykonano praktycznie żadnych prac, a po telefonach z Redakcji wczoraj podesłano jedną ekipę która majstruje przy trakcji elektrycznej. Dlaczego nie zrobią jednego toru do porządku i biorą się za kolejny to już pytanie otwarte. Część stacji mamy ładną jak w XXI wieku a część to wczesny Gierek. Z halą też nic się nie dzieje, a miasto zamiast dążyć do tego żeby był tam jakiś punk ładunkowy albo po prostu "garaż" dla pociągów nie wiem czy cokolwiek w tej sprawie przez ostatnie lata zrobiło. Artykuł z przed 2 lat: http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,wodzislaw-alert-byla-hala-napraw-wagonow-jako-mieszkancowi-ciezko-mi-patrzec-na-to-co-sie-tutaj-dzieje-,wia5-3273-8568.html

    4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 2249