IV Liga: Cenne punkty Unii i Czarnych

2022-04-25, Autor: KB

Miniony weekend był udany dla piłkarzy z naszego regionu. Grające w IV Lidze Unia Turza Śląska i Czarni Gorzyce zakończyli swoje mecze ze zdobyczami punktowymi. Minimalne zwycięstwo Unii z Orłem Łękawica nie powinno dziwić, ale remis Czarnych z GKS-em II Tychy to niemałe zaskoczenie.

Orzeł Łękawica 0:1 Unia Turza Śląska

Mimo problemów kadrowych to goście byli stawiani jako murowani faworyci do zwycięstwa. Zajmująca trzecie miejsce w ligowej tabeli, Unia od początku narzuciła swój styl gry rywalom. Jednak to gospodarze tworzyli okazje do zdobycia bramki. Dobrze jednak spisywał się bramkarz drużyny przyjezdnych. W 37. minucie gola dla Unii zdobył Dawid Pawlusiński. Jak się okazało bramka z pierwszej połowy była jedyną, która padła tego dnia. W drugiej połowie swoje okazje miały jeszcze obydwie drużyny. W ostatnich minutach piłkę meczową na remis mieli gospodarze, ale skutecznie zachowali się obrońcy Turzy.

Dzięki zwycięstwu Unia Turza Śląska umocniła się na 3. miejscu w tabeli IV Ligi II grupy śląskiej. Porażkę zanotowała goniąca turzan drużyna LKS-u Czaniec. W najbliższy weekend, Unia Turza Śląska zmierzy się z przedostatnim w tabeli LKS-em Bestwina.

LKS Orzeł Łękawica: Łukasz Byrtek – Dawid Olszowski, Marcin Studencki, Mateusz Biegun, Jakub Krasny – Robert Mrózek, Mateusz Widuch, Błażej Chwaja (Marcin Pośpiech), Szymon Byrtek, Patryk Świniański – Grzegorz Szemoński (Tomasz Biółka).

KS Unia Turza: Marcin Musioł – Wojciech Orzeł, Aleksander Barteczko, Szymon Jary – Dmytro Skrynnyk (Mariusz Wanglorz), Paweł Staniczek, Kamil Tront, Michał Mazur – Bartosz Łyczko (Daniel Gryman), Daniel Podbioł (Kamil Sikora), Dawid Pawlusiński (Patryk Dudziński).

Czarni Gorzyce 2:2 GKS II Tychy

Nie zabrakło emocji w sobotnim starciu pomiędzy Czarnymi Gorzyce, a GKS-em II Tychy. Do Gorzyc przyjeżdżał lider tabeli i liczył na kolejne punkty. Początek meczu to dominacja i ataki tyszan. Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie. Czarni wyrównali jednak kilka minut później. Skuteczna gra drugiej drużyny GKS-u Tychy dała im drugą bramkę w tym meczu. Na przerwę to goście schodzili z prowadzeniem. W drugiej połowie mimo swoich okazji zespół gości nie zdołał podwyższyć prowadzenia. Brak skuteczności w ataku zemścił się, w 77. minucie po rzucie karnym zespół Czarnych wyrównał stan gry i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Po tym starciu Czarni Gorzyce zajmują 11. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę zmierzą się z ligowym sąsiadem, zespołem Spójni Landek

Przypominamy, że już 3 maja o godzinie 17:00 derby Gminy Gorzyce, Unia Turza Śląska kontra Czarni Gorzyce.