IV liga: Odra Centrum po zwycięstwie z Kuźnią Ustroń umacnia się w fotelu lidera

2017-09-18, Autor: PS

Niedzielny mecz rozgrywany w Wodzisławiu Śląskim na długo zapamiętają piłkarze Kuźni Ustroń. Mimo dominacji nad swoim rywalem wracają do domu bez punktów.

Pierwsze 20 minut spotkania należało do gospodarzy. Szybkie wymiany piłek i ofensywne zapędy piłkarzy Bartłomieja Sochy opłaciły się. W 22 minucie z pozoru nie groźny strzał oddaje Marcin Lukoszek. Tor lotu piłki intuicyjnie zmienia jednak Marcin Ośliźlok czym kompletnie myli bramkarza gości i wyprowadza Odrę na prowadzenie.

Po zdobyciu gola gospodarze przechodzą do zdecydowanej defensywy. Od tej pory to Kuźnia dyktuje warunki gry. Raz po raz piłkarze Odry wybijają piłkę z okolic swojego pola karnego. Defensywa dowodzona przez Marcina Malinowskiego nie popełnia błędów i do przerwy udaje się utrzymać jednobramkowe prowadzenie.

Drugie 45 minut to prawdziwa „nawałnica” w wykonaniu gości. Przewaga zespołu z Ustronia nie podlegała dyskusją. Zawodnicy Kuźni aż do ostatnich chwil wierzyli, że uda im się wywieść z Wodzisławia chociaż punkt. Przewaga gości nie przekładała się jednak na sytuacje bramkowe.

Cieszę się, że dowieźliśmy to zwycięstwo - mówi po spotkaniu trener Bartłomiej Socha. Mecz był niezwykle trudny, ale sztuką nie jest wygrać 5:0 gdy wszystko wychodzi, sztuką jest wygrać pomimo tego, że gra się słabszy mecz. Cieszymy się ze zwycięstwa chociaż to Kuźnia miała w dzisiejszym spotkaniu przewagę to nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie bo dzisiaj naprawdę pokazali, że można wygrać mecz pomimo słabszej formy.

Odra Centrum Wodzisław – Kuźnia Ustroń 1:0 (1:0)

1:0 – Ośliźlok 22.

Odra: Kuhn – Lukoszek, Malinowski, Krupiński (76. Bugdoł), Panic – Cichy, Reinhard, Sikorski (90. Nepelski), Zieliński (62. Cerkowniak), Sitnik – Ośliźlok (89. Nowakowski). Trener Bartłomiej Socha.

Kuźnia: Kierlin – Czyż (27. Madzia), Pala, Pszczółka, Moskała (77. Strach) – Chmiel (46. Pietraczyk), Kuder, Trybulec, Wojtasik, Iskrzyski – Sikora. Trener Mateusz Żebrowski.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 8