IV liga: Unia Turza pewnie pokonuje Górnika Pszów

2015-06-08, Autor: Mateusz Kornas
- Gdybyśmy mieli zespół od początku sezonu tak silny jak teraz, to walczylibyśmy w czołówce - mówi trener Unii Turza Śląska, Jan Adamczyk. Jego zespół ograł Górnika Pszów 7:0 (3:0).

Pierwsze minuty był nerwowe w wykonaniu Unii, a na boisku nie było widać różnicy klas pomiędzy oboma zespołami. Górnika grał dobre zawody. Sytuacja zmienił się w 33. minucie, kiedy Paweł Polak zakręcił rywalami i oddał mocny, nieprzyjemny dla bramkarza strzał. Ten piłkę sparował, ale dobiegł do niej Dawid Hanzel i dał prowadzenie Unii.

Przed przerwą strzelili jeszcze Łukasz Sell i ponownie Hanzel. W drugiej odsłonie meczu, która toczona była już pod dyktando gospodarzy na listę strzelców wpisali się: Bartłomiej Sikorski, Paweł Polak, Paweł KulczykPiotr Szymiczek.

Trener Unii, Jan Adamczyk: Zadowolony jestem z wyniku. 7:0 rzadko się zdarza. Cieszy, że zespół z Pszowa przyjechał i zagrał ten mecz. Początkowe 30 minut było nerwowych, ale potem posypały się bramki. Cieszymy się, że mamy 40 punktów i jesteśmy coraz bliżej uniknięcia baraży. Przed nami dwa bardzo trudne mecze - w środę i w sobotę. Zawodnicy czują już zmęczenie. Niektórzy grają nawet z kontuzjami. Treningi pod koniec sezonu są lżejsze. Maraton w maju, teraz końcówka czerwca to samo - nie możemy już przykręcać śruby. Skupiamy się na rozruchach, lekkich treningach. Stać nas powalczyć w Ornontowicach i ze Świerklanami. Te dwa, czy trzy punkty jesteśmy w stanie jeszcze ugrać. Gdybyśmy mieli zespół od początku sezonu tak silny jak teraz, to walczylibyśmy w czołówce, tak mówią wszyscy trenerzy.

LKS UNIA TURZA - TS GÓRNIK PSZÓW 7:0 ( 3:0 )
7 - 0 Piotr Szymiczek 81 min. asysta Daniel Gojny

Sędziowali : Adam Jakubczyk ( główny ), Sławomir Mikuła, Krzysztof Rogalewicz ( asystenci ).
Widzów : 200.

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - Daniel Gojny, Gabriel Szkatuła, Grzegorz Jakosz, Piotr Szymiczek - Łukasz Sell, Arkadii Herasymov ( 53` Adam Ucher ), Bartłomiej Sikorski(kpt)( 74` Jan Krupiński ), Paweł Polak ( 81` Emanuel Markiewicz ), Paweł Kulczyk - Dawid Hanzel ( 60` Dawid Skrzyszowski ). Pozostali rezerwowi : Karol Wacławiec.
Trener : Jan Adamczyk

TS GÓRNIK PSZÓW : Daniel Szkuta(kpt) - Kamil Karczmarczyk, Karol Grabiec, Marcin Widenka, Tobiasz Zając - Robert Świerczek, Sebastian Mańka, Paweł Grabiec, Artur Sobala - Zbigniew Grasman, Paweł Krótki.
Trener : Tomasz Gajewski.