IV-ligowy faworyt nie zawodzi. W „okręgówce” lider bez zmian

Lider IV ligi, Unia Turza Śląska, po skromnej wygranej utrzymuje dziesięciopunktową przewagę nad wiceliderem. W lidze okręgowej nadal przoduje Przyszłość Rogów.

W rozegranym meczu 23. kolejki o mistrzostwo IV ligi śląskiej Unia Turza Śląska pokonała na wyjeździe rezerwy ROW-u Rybnik 2:1 (0:1). Oba gole dla zespołu gości były dziełem Pawła Polaka, który w czterech ostatnich meczach zdobył siedem bramek. Tak jak się można było spodziewać -gospodarze mocno przeciwstawili się liderowi. Choć nie grali w najmocniejszym z możliwych zestawieniu, napsuli sporo krwi podopiecznym Jana Adamczyka. Rybniczanie szybko objęli prowadzenie i dopiero w drugiej połowie zawodnicy Unii odwrócili losy spotkania. W 56 min. przy stanie 1:1 Marcin Musioł obronił rzut karny wykonywany przez Kamila Spratka. Piłkarze gości też mieli swoje szanse, a dwie najlepsze zmarnował Jonatan Domin, który w pierwszej połowie trafił z bliska w słupek, a w 50 min. nie trafił w bramkę po przechwycie bezpańskiej piłki. To kolejna ważna wygrana Unii, bowiem dzięki kompletowi punktów na czele tabeli nie zaszły zmiany. W przyszłym tygodniu Unia zmierzy się z drużyną Granicy Ruptawa.

KS ROW 1964 II Rybnik - LKS Unia Turza Śląska 1:2 (0:1)

1:0 Kamil Spratek 3 min.
1:1 Paweł Polak 48 min.
1:2 Paweł Polak 66 min.

Skład Unii: Marcin Musioł - Krzysztof Krzyżok (46` Piotr Szymiczek), Karol Bochenek, Kamil Kuczok, Adrian Nowak (90+5` Daniel Gojny) - Jonatan Domin (82` Seweryn Buczkowski), Sebastian Markiewicz, Bartłomiej Sikorski kpt), Paweł Polak (89` Paweł Staniczek), Paweł Kulczyk - Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Grzegorz Tide, Gabriel Szkatuła. Trener: Jan Adamczyk